Hовости

Facebook

1 day ago

POLA prieš vėžį

Mes matome, kad Lietuvos pacientams trūksta informacijos apie racionalų vaistų vartojimą, vaistų kompensavimą ir priemokas. Tai paskatino mus organizuoti dar vieną renginį LR Seime ir į vieną vietą sukvietus įvairių sričių specialistus šią temą aptarti įvairiais aspektais.

„Pastaruoju metu sveikatos sistemoje įvyko daug pokyčių, tad pacientams ir medikams natūraliai kyla klausimai, kaip pasirinkti geriausią gydymą ar kokie vaistai tinkamiausi. Ši konferencija skirta išsiaiškinti, kaip atrodo visas vaistų segmentas, kokie pokyčiai per pastaruosius dvejus metus įvyko vaistų kompensavimo srityje, kokį poveikį tai turėjo pacientams, gydytojams, politikos formuotojams. Tikimės, kad šis renginys bus puikus startas tolesniam, atviresniam dialogui tarp visų socialinių partnerių“, – taip renginio tikslus apibendrino POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

Inovatyviąją farmacijos industriją atstovaujančios Inovatyvios farmacijos pramonės asociacijos (IFPA) direktorė Agnė Gaižauskienė pažymėjo, kad būtina pacientams suteikti kuo daugiau informacijos apie skirtingus vaistus, gydymo metodus, kad jis galėtų suprasti jam siūlomas gydymo alternatyvas ir priimti racionalų sprendimą.

„Racionalus yra toks gydymas, kuris yra pritaikytas būtent tau ir turi poveikį, todėl vaistų pasirinkimas yra itin svarbus. Inovatyvios farmacijos kompanijos skiria vis daugiau dėmesio ir pastangų biologinių vaistų kūrimui, nes gydymas šiais preparatais rodo gerus rezultatus. Tai yra alternatyva tradiciniams gydymo metodams, tad būtina apie tai kalbėti garsiai ir edukuoti pacientus apie šiuolaikiškus gydymo metodus“, – teigė A. Gaižauskienė.

Pasak IFPA vadovės, biologiniai vaistai padarė perversmą medicinoje, o jų sėkmė paskatino interesą kurti panašius biologinius vaistus kaip pigesnę gydymo alternatyvą. Daugelis ligų, kurios neturėjo sprendimo, gydymo būdų, dabar yra sėkmingai pagydomos ir visuomenė turi būti apie tai informuota. Taip pat svarbu, kad pacientai žinotų ir skirtumus tarp biologinių originalių ir panašių biologinių
vaistų.

„Panašių biologinių vaistų vartojimas, ypač gydymo pakeitimas biologiniais vaistais besigydantiems pacientams, yra lydimas tam tikrų aspektų, kuriuos turi gerai suprasti ne tik gydytojai, slaugytojos, vaistininkai, bet ir patys pacientai“, – sako A. Gaižauskienė.

2017 m. birželį Kanadoje atliktos pacientų apklausos 1 duomenimis 60 proc. pacientų nurodė, kad gydantis panašiais biologiniais vaistais yra labai svarbus farmakologinis budrumas. Net 90 proc. pacientų nepritarė automatiniam vaistų pakeitimui, kai vaistas pakeičiamas vaistinėje, ir tik 20 proc. sutiko, kad panašių biologinių vaistų žemesnė kaina yra svarbus dalykas.

Tarptautiniai pacientų aljansai, anot Š. Narbuto, išsako tvirtą poziciją, kad biologinio vaisto keitimas turi būti priimamas tiktai gydančio gydytojo sprendimu, pagrįstu medicininiais argumentais, ir gavus paciento sutikimą.

„Paciento balsas turėtų būti pagrindinis visų diskusijų metu apie gydymo pradžią ar pakeitimą, ir bendras sprendimų priėmimas turėtų būti neatskiriama spendimo proceso dalis“, – pažymėjo POLA vadovas.
... See MoreSee Less

View on Facebook

2 days ago

POLA prieš vėžį

🔔📣Kviečiame visus prisijungti ir stebėti dabar vykstančią konferenciją "Racionalus vaistų vartojimas" TIESIOGIAI! 💻NUORODA: www.youtube.com/watch?v=I0xU6ISfpRc&feature=shareyoutube.com ... See MoreSee Less

View on Facebook

#KLAUSIMAS: „Sveiki, ar prašant skirti #vienkartinę #pašalpą #onkologinės ligos atveju turi būti pateikiamos trijų mėnesių #pajamos? Turiu lengvą #invalidumo grupę, gyvenu #Šiaulių rajone.“
#TeisininkoKomentaras: „Šiaulių rajono savivaldybės taryba yra patvirtinusi piniginės socialinės paramos teikimo tvarkos aprašą, kuriame reglamentuotas vienkartinių pašalpų skyrimas. Onkologinės ligos atveju savivaldybė skiria vienkartinę pašalpą iki 3 valstybės remiamų pajamų dydžio (toliau - VRP) pareiškėjui. Vieno VRP dydis yra 122 Eur. Pareiškejui vienkartinė pašalpa gali būti skiriama, jeigu jis yra vienas gyvenantis asmuo, arba vienam asmeniui, kai jis yra vienas iš bendrai gyvenančių asmenų, tenkančios vidutinės pajamos per mėnesį yra mažesnės negu 3 VRP dydžiai (366 Eur). Asmuo kreipdamasis dėl vienkartinės pašalpos skyrimo, kartu su prašymu bei kitais dokumentais, taip pat privalo pateikti pažymas apie savo ir bendrai gyvenančių šeimos narių pajamas gautas per 3 paskutinius mėnesius iki kreipimosi dienos. Tokia tvarka galioja nepaisant nustatytos invalidumo grupės.“
Jei Jums reikia teisinės ar psichologinės konsultacijos - KREIPKITĖS - užpildykite #ANKETĄ ir joje įvardinkite Jums rūpimą klausimą. Primename, jog nuo šiol konsultacijos yra teikiamos ne tik POLA kortelės turėtojams, bet ir jų artimiesiems, be to, suteikiamų konsultacijų skaičius nebėra ribojamas.
#Konsultacija bus suteikta telefonu per 2 darbo dienas nuo patvirtinimo, kad Jūsų klausimas yra gautas ir suprastas. Detalesnė informacija apie konsultacijų teikimo taisykles bei nuoroda į pildomą anketą konsultacijai:
www.pola.lt/kortele/konsultacijos/
... See MoreSee Less

View on Facebook

5 days ago

POLA prieš vėžį

Penktadienio popietę, rugsėjo 14 d., POLA direktorius Virginijus Šaulys lankėsi Šiauliuose, kur jį pasidalinti savo patirtimi ir įžvalgomis apie maisto įtaką gydantis onkologinius susirgimus pakvietė Šiaulių miesto moterų krūties patologijos asociacijos "SALVIA" moterys. Šis renginys - vienas iš ciklo renginių ir susitikimų, įgyvendinant Salvios parengtą projektą „Gamtos ir žmogaus galia akistatoje su onkologine liga". Po renginio POLA direktorius pastebėjo, kad sergantiesiems onkologinėmis ligomis gyvensenos ir mitybos klausimai yra itin aktualūs, klausimai skirtinguose miestuose ir susitikimuose kartojasi, todėl POLA ieškos galimybės ateityje organizuoti virtualius forumus ir seminarus, kad kuo didesnis pacientų srautas galėtų išklausyti vieno ar kito lektoriaus. ... See MoreSee Less

View on Facebook

Проектов

Для пациентов

Более полезная информация для пациентов: Консультация пациента 

Для добровольцев

Мы постоянно ищем активных, доброжелательных людей, которые хотят и могут внести свой вклад в собственную энергию и навыки POLA. Заполните профиль добровольца POLA и станьте частью нашей команды!

Для предприятий

Мы приглашаем предприятия и учреждения культуры присоединиться к программе POLA Cards. Отрадно, что все больше деловых людей и художников чувствуют социальную ответственность и солидарность с онкологическими пациентами.

Для сотрудничества мы приглашаем вас подать заявку mob. 8 620 74646 или по электронной почте kortele@pola.lt