POLA kortelė | POLA

POLA kortelė


 

 

POLA kortelė – kad našta susidūrus su onkologine liga būtų mažesnė!

Kiekvienais metais Lietuvoje  vėžiu suserga daugiau nei 18 000 žmonių. Ir nors gyventojų Lietuvoje mažėja, susirgimų skaičius tolygiai didėja. Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 100 000 žmonių, kurie šią ligą gydosi arba yra reguliariai tikrinami gydytojų dėl galimo ligos atsinaujinimo. Vėžys vadinamas klastinga liga, nes juo gali susirgti bet kokio amžiaus žmonės, net gi kūdikiai, ankstyvose ligos stadijose dažnai nepasireiškia jokie simptomai, o gydymas negarantuoja, kad vėžys neatsinaujins. Gydymas būna ilgas, sunkiai pakeliamas ir dažnai sukeliantis daugybę prastų ilgalaikių pasekmių, neretai tampama neįgaliu, sumažėja pajamos, daug išteklių reikia gydymuisi ir sveikatos atgavimui po gydymosi. Nors Lietuvoje medicininės paslaugos yra gana aukšto lygio, tačiau labai trūksta psichologinės, emocinės ir finansinės pagalbos.

Apie organizaciją. Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) vienija onkologinių pacientų draugijas ir kitas nevyriausybines organizacijas, dirbančias pagalbos onkologiniams ligoniams srityje. POLA siekia, kad vėžiu sirgtų kuo mažiau žmonių, o susirgusieji gautų kuo geresnę medicininę, informacinę, socialinę, psichologinę ir dvasinę pagalbą.

Apie projektą. Projekto tikslas – pagerinti sergančiųjų vėžiu (onkologinių pacientų) gyvenimo kokybę: sumažinti finansinę naštą, suteikti gerų emocijų ir pozityvumo, parodyti visuomenės solidarumą, paramą ir pagalbą, kad sergantieji vėžiu jaustųsi pilnaverčiais visuomenės nariais, nes kartu sveikti lengviau. Daugelis mokslinių tyrimų teigia, kad sergančiųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą labai pagerina meno terapija, lankymasis kultūros renginiuose, o geros emocijos ir pozityvios mintys padeda sveikti.

Pola kortele_2013 09 23_1

Projektas „Kartu sveikti lengviau“ vykdomas nuo 2014 m. pradžios ir yra tęstinis, jis vykdomas visoje Lietuvoje ir skirtas visiems onkologinę diagnozę turintiems pacientams, tiek vaikams, tiek suaugusiems.

Projekto metu vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodama POLA kortelė, kuri suteikia galimybę pasinaudoti nuolaidomis įvairioms prekėms ir paslaugoms, gauti kvietimus į POLA ir POLA partnerių organizuojamus seminarus, mokymus ir pan. renginius pacientams bei jų artimiesiems, taip pat kvietimus nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose (spektakliuose, koncertuose, muziejuose).

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su beveik  70  verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Taip pat POLA bendradarbiauja su 30 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios mūsų asociacijai atsižvelgdamos į savo galimybes suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose.

Kortelę gali gauti bet kuris fizinis asmuo, kuriam yra diagnozuota onkologinė liga, susipažinęs su kortelės taisyklėmis ir užpildęs kortelės paraišką. Jei onkologinė liga diagnozuota nepilnamečiam asmeniui, POLA kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų / globėjų.

POLA kortelę galite gauti užsiregistravę internetu arba susisiekę su POLA kortelės ambasadoriais 18 Lietuvos miestų.

Pametus POLA kortelę, dublikatas išduodamas sumokėjus 3 Eur į POLA sąskaitą LT 63 7044 0600 0779 8055, mokėjimo pavedime langelyje /Paskirtis/ nurodant “už POLA kortelės dublikatą”. Pavedimo kopiją reikia turėti pildant naują POLA kortelės gavimo paraišką.

Iki šiol išdavėme apie 5000 POLA kortelių, o spektakliuose ir koncertuose vien 2016 m. jau apsilankė virš 5400 vėžio paliestų žmonių. Džiaugiamės pirmųjų projekto metų rezultatais, tačiau tai visgi labai mažas skaičius, palyginti su 18 000 naujų vėžio atvejų per metus Lietuvoje. Todėl norime vystyti projektą, siekiant jį labiau viešinti, aktyviau dirbti su kultūros įstaigomis, plėsti pagalbos galimybes regionuose.

Kviečiame prisidėti prie pagalbos vėžiu sergantiems žmonėms – Jūs galite paaukoti projektui “Kartu sveikti lengviau” portale Aukok.lt, arba siųsdami SMS žinutę numeriu 1405, įrašę tekstą 1230. SMS žinutės kaina 2 € (auka – 1,50 €). Daugiau informacijos apie kitus galimus aukojimo būdus rasite čia.

Išduodant kortelę prašoma onkologinę diagnozę įrodančio medicininio dokumento, kortelė yra vardinė su unikaliu numeriu, o paslaugų teikėjas turi teisę paprašyti asmens dokumento, todėl galime garantuoti, kad pagalba pasinaudos tik tie, kam ji yra skirta.

Kviečiame verslo įmones bei kultūros įstaigas prisijungti prie POLA kortelės programos. Džiugu, kad vis daugiau verslininkų ir meno atstovų jaučia socialinę atsakomybę ir solidarizuojasi su onkologiniais pacientais. Dėl bendradarbiavimo kviečiame kreiptis tel. 8 620 74646 аrba el. paštu kortele@pola.lt

Pageidaujančius gauti visas naujienas apie POLA kortelės programą, kviečiame užsiregistruoti elektroniniu paštu kortele@pola.lt .

POLA kortelės projektą administruoja:

Vėžio informacijos ir paramos centras (Alytus).

vc
Artimiausi renginiai

Per savo gyvenimą vėžio diagnozę išgirs 1 iš 2 asmenų, 1 iš 3 to gali išvengti, pasirinkęs tinkamą gyvenimo būdą

 2017 m. kovo 6 d. visoje Lietuvoje JCDecaux stenduose pasirodė plakatai, viltingo pavasario spalvomis skelbdami POLA inicijuotos socialinės iniciatyvos pradžią. Ši iniciatyva, visų pirma, yra skirta priminti į tikslines amžiaus grupes patenkantiems asmenims, jog svarbu laiku pasitikrinti sveikatą pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos bei...©2013 POLA. Visos teisės saugomos.