2018 m. gruodžio 21 d.  
 
Sunku net patikėti: Lietuva nežino nei kiek žmonių serga vėžiu, nei kiek pasveiksta

Ko gera, Lietuvoje nėra šeimos, nepaliestos onkologinės ligos. Kalbama, kad vėžys renkasi vis jaunesnius. Dar sakoma, kad vėžio diagnozė nėra mirties nuosprendis, mat ligą galima įveikti ar bent kontroliuoti ir prailginti paciento gyvenimo trukmę. Tačiau tiesa ta, kad nieko tikro Lietuvoje apie vėžį nežinome. Nuo 2013 metų net neturime skaičiaus, kiek iš tikrųjų žmonių gyvena su vėžio diagnoze, nekalbant apie pacientų amžių, lytį, ligos stadiją. Nacionalinis vėžio registras paralyžiuotas net penkerius metus.

„Vaikštome tamsoje. Vėžio registro mums būtinai reikia. Kaip be jo formuoti sveikatos politiką? Kaip įvertinti, kaip Lietuvoje veikia onkologinė sistema, į ką investuoti ir kaip skirstyti lėšas? Dabar yra taip: aklas kurčią veda“, – situaciją įvertino Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas.

Daugiau skaitykite straipsnyje.

 

2018 m. gruodžio 20 d.  
 
Poreikį atnaujinti Chemoterapijos skyrių padiktavo pacientai

Savaitės pradžioje Nacionaliniame vėžio institute duris atvėrė atsinaujinęs Chemoterapijos skyrius, kur sergantiesiems onkologine liga teikiamos chemoterapijos dienos stacionaro paslaugos. 

“Neslėpsiu, daugelis pripažįsta, kad tas geltonas pastatas kelia šiurpą, bet šią nuomonę turime keisti kartu. Šiandien chemoterapijos skyrius nebeįsivaizduojamas be dienos stacionaro. Kalbame, kad reikia vis mažiau invazyvių procedūrų, gydymas turi būti individualizuotas, ir kad pacientams gydytojai galėtų skirti daugiau laiko”, – sako Š. Narbutas.

Pilną Šarūno Narbuto komentarą skaitykite straipsnyje.

 

2018 m. gruodžio 17 d.  
 
“Labas vakaras, Lietuva”

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas viešėjo LNK TV laidoje „Labas vakaras, Lietuva”, kurioje pasakojo, su kokia finansine diskriminacija tenka susidurti onkologinę ligą įveikusiems jauniems pacientams. Pavyzdžiui, jiems neprieinamos arba kur kas brangiau kainuoja draudimo paslaugos, sunku gauti paskolą būstui ar verslui pradėti. Tačiau klastingą ligą įveikusių jaunų žmonių kasmet daugėja, o jų gyvenimo trukmė pastebimai ilgėja. Dėl to būtina peržiūrėti ir keisti pasenusias, 10-15 metų senumo, taisykles, kuriomis vis dar vadovaujamasi finansų sektoriuje.

Šarūno interviu žiūrėkite nuo 24 laidos minutės.

 

2018 m. gruodžio 17 d.  
 
“Vėžį nugalėjusius jaunus žmones subūręs Šarūnas Narbutas atvėrė akis Europai”

„Draudimo kompanijos sako: „Mes tavęs nedrausime, nes esi rizikingas.“ Ir tai atsitinka ne tik gyvybės draudimo atveju, bet, tarkime, norint draustis kritinių ligų draudimu. Pavyzdžiui, tu gali norėti draustis ne dėl onkologijos, bet dėl rimtų traumų, ir tau irgi sakys ne. Ir net nepateiks argumentų, kodėl. Vadinasi, žmonės negali naudotis paslaugomis kaip kiti visuomenės nariai“, – konstatavo Š.Narbutas.

Situaciją draudimo rinkoje jis prilygina laukiniam kapitalizmui. Problemų kyla dėl silpnos draudimo kompanijų priežiūros ir neaiškaus reguliavimo.

 

2018 m. gruodžio 11 d.  
 
“Vėžiu serganti moteris – apie draudimo bendrovės akibrokštą: teigia apkaltinta melavimu”

Š.Narbuto teigimu, Vaivos atvejį būtų galima vertinti kaip tradicinį.

„Draudimo kompanijos visada naudojasi trijų žingsnių taktika. Pirma, pasakys, kad išmoka nepriklauso. Tokiu būdu atkrenta apie 90 proc. prašymų, nes žmonės iškart nuleidžia rankas. Antras žingsnis po pakartotinio kreipimosi – paaiškinimas, kad, ekspertų įsitikinimu, niekas nepriklauso. Jei pacientas nepasiduoda, trečias žingsnis – užkrauti klientui įrodinėjimo naštą, prašant nepriklausomų ekspertų išvadų ir pan.“, – pasakojo pašnekovas.

Pilnas Šarūno Narbuto interviu apie Vaivos istoriją straipsnyje.

 

2018 m. gruodžio 11 d.  
 
“Vėžiu susirgusi Vaiva pinigų negauna: kovoja ne tik su liga, bet ir su draudimo bendrove”

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas sakė, kad pacientai, besikreipiantys pagalbos, skundžiasi ir probleminiais atvejais dėl draudimo bendrovių, tačiau daugelis bijo tęsti aiškinimąsi, bijo kalbėti.

„Vaivos istorija yra svarbi – tai padrąsinimus kitiems žmonėms. Sergantiems onkologine liga išmokos gavimas nebebūna prioritetas, jų prioritetas – išgyvenimas. Tokiose situacijose pacientai nelabai ir gali pakovoti, nes draudimo bendrovės gali sakyti, kad jums niekas nepriklauso, jūs čia kažko nesuprantat, – DELFI sakė Š. Narbutas.

 

2018 m. lapkričio 29 d.  
 
“Skundikai dygs kaip grybai po lietaus?”

„Maža žmonių dalis, kuri viską skundžia, gali iškreipti visuomenės poreikius. Visi galvos: ai, čia tie skundikai pranešinėja už pinigus. Tad turėtų būti aišku, kokia tai informacija turi būti ir kodėl už ją reikia atlyginti“, – svarsto POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

Pilną Šarūno Narbuto komentarą skaitykite straipsnyje.

 

2018 m. lapkričio 28 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai – Sveikatos apsaugos ministerijos apdovanojimas

Š. m. lapkričio 27 d. Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotame apdovanojimų teikimo renginyje „Už sveiką gyvenseną“ Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijai (POLA) įteiktas apdovanojimas už nuopelnus buriant ir vienijant onkologinėmis ligomis sergančius pacientus bei medicinos, teisės, psichologijos specialistus ir politikos formuotojus. 

 

                                                                                                                                                                                                                   

2018 m. lapkričio 16 d.  
 
“DIPLOMATAI UŽ GYVYBĘ”: JAUNIEJI GYDYTOJAI IR UNIVERSITETAS KVIEČIA DISKUSIJAI

„Lietuvos sveikatos apsaugos sistema užtikrintai juda į priekį ir tai matome ne tik šalies gydymo įstaigose, bet ir universitetiniu lygmeniu. Džiaugiamės, kad į šį procesą vis labiau įtraukiama ir visuomenė – visų pirma pacientai.” – pastebi POLA prezidentas Šarūnas Narbutas. 

Pilnas Š. Narbuto komentaras straipsnyje. (4psl.)

 

                                                                                                                                                                                                                   

2018 m. spalio 25 d.  
 
“Gydymo sėkmė priklauso nuo gydytojo ir paciento dialogo”

 

Kol šalies valdžia ieško būdų, kaip sumažinti net iki kelių mėnesių besitęsiančias eiles gydymo įstaigose, o gydytojai tikina esą užkrauti bereikalingomis biurokratinėmis procedūromis, pacientai jaučiasi ne tik nesulaukiantys jiems reikalingo gydymo, bet ir adekvataus specialistų dėmesio. Tačiau, pasak ekspertų, sveikatos sistemos problemos tėra viena medalio pusė. Dažnai pamirštama, kad sėkminga gydymo eiga ir rezultatai priklauso nuo abipusio dialogo tarp gydytojo ir paciento.

Siekdama atkreipti medicinos specialistų ir pacientų dėmesį į abipusio bendradarbiavimo svarbą sprendžiant sveikatos problemas bei stiprinti gydytojų ir pacientų dialogą kasdienėje praktikoje, spalio-lapkričio mėnesiais POLA organizuoja tęstinį trijų dalių mokymų kursą „Kaip pagerinti bendra(darbia)vimą tarp gydytojų ir pacientų?“. 

        

2018 m. spalio 22 d.  
 
“Daktare, ar sutiktum, kad tave filmuotų?”

„Tikrai yra ne mažiau negu dešimt procentų atvejų, kai pacientai jaučia spaudimą duoti kyšį. Minimi chirurgų ar anesteziologų pajuokavimai: norite kad neskaudėtų? Arba: kokius jums vaistukus leisime: geresnius ar tuos, kuriuos perkame? Atėjus pas šeimos gydytoją: jūs man geriau ne gėles neškite, o dešimt eurų“. Tokių istorijų tikrai turime daug“, – sakė POLA organizacijos prezidentas Šarūnas Narbutas.

Pilnas Šarūno Narbuto komentaras straipsnyje.

2018 m. spalio 12 d.  
 
Info diena 2018-10-12

InfoTV laidos “Info diena” studijoje tiesioginėje transliacijoje savo įžvalgomis dalinosi POLA viceprezidentas Gediminas Žižys.

2018 m. spalio 12 d.  
 
TV3 žinios 2018 – 10 – 12

Video reportažas TV3 žiniose (18:30). Kabinami: Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos narys Aurimas Pečkauskas, Palangos ligoninės direktorė Romantė Aleknavičienė, POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, “Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, SAM viceministrė Lina Jaruševičienė, parlamentarė Agnė Bilotaitė, taip pat praeiviai.

 Žiūrėti nuo 1:45 iki 6:26

2018 m. spalio 12 d.  
 
“Reporteris 2018-10-12”

Lrytas.lt laidoje “Reporteris” kalbinami praeiviai, “Transparency International” Lietuvos skyrius vadovas Sergejus MuravjovasPOLA prieš vėžį prezidentas Šarūnas NarbutasJaunųjų gydytojų asociacija valdybos narys Aurimas Pečkauskas,  LR Sveikatos apsaugos  viceministrė Lina Jauruševičienė, parlamentaras Juozas Olekas.

Žiūrėti nuo 5:57 iki 10:16

2018 m. spalio 12 d.  
 
“Žinios: Kyšiai medikams Lietuvoje toliau klesti”

LNK TV videoreportaže kalbinamas “Transparency International” Lietuvos skyriaus vadovas Sergejus Muravjovas, Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos narys Aurimas Pečkauskas, parlamentarė Agnė Bilotaitė, Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė, POLA prieš vėžį prezidentas Šarūnas Narbutas.

2018 m. spalio 12 d.  
 
“Ko reikia, kad išnyktų kyšiai ligoninėse?”

Žinių radijo laidoje “Aktualus interviu” Aurimas Perednis kalbino POLA vadovą Šarūną Narbutą ir Seimo narę Agnę Bilotaitę.

2018 m. spalio 12 d.  
 
Tiesioginio eterio laida “Laba diena, Lietuva”

Video reportažas tiesioginio eterio LRT laidoje “Laba diena, Lietuva”, kurioje kalbinama Seimo Antikorupcijos komisijos narė Agnė Bilotaitė ir POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

2018 m. spalio 12 d.  
 
“Sumažėjo neoficialių mokėjimų medikams”
2018 m. spalio 12 d.  
 
“Stebuklingai sumažėjo neoficialių mokėjimų medikams: kas, kam ir už ką duoda kyšius”

POLA akcentuoja, kad kyšių problema yra ypač aktuali onkologiniams ligoniams. Išgirdus vėžio diagnozę neretai paskutine viltimi lieka gydytojas. Dėl sveikatos įkeičiami butai, parduodami automobiliai, nes tiek gydymas, tiek vaistai kainuoja milžiniškus pinigus.

2018 m. spalio 12 d.  
 
“Ekspertai: yra vaistas nuo kyšių medikams”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas didžiausiomis problemomis, kurios sudaro prielaidas smulkiajai korupcijai, įvardija eiles pas gydytojus, neaiškią priemokų tvarką, taip pat tai, jog nėra atliekama įstaigų sveikatos priežiūros paslaugų kokybės analizė.

 

2018 m. spalio 8 d.  
 
“Alternatyvios ir papildomos medicinos paslaugoms bus keliami kokybės ir saugumo reikalavimai”

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas tikina, jog internetu ar savamokslių gydytojų siūlomi stebuklingi vaistai neretai ne tik nepadeda, bet ir pablogina sunkiai sergančio žmogaus sveikatą. Esą apsimetėliai gyduoliais pasinaudoja su vėžiu kovojančiųjų būklė ir įsiūlo paskutinį išsigelbėjimo šiaudą. “Tų atvejų yra apstu, kai žmonės pradeda vartoti gesintą sodą, kažkokį žibalą, kitaip sakant, daryti visokias nesąmones, tikėdamiesi, kad tai padės. Tiek, kas tai pasako, pataria ar padeda įsigyti tuos grybus, preparatus ar tepalus nuo visų ligų, niekas jokios atsakomybės neneša, o ta atsakomybė turi būti”.

Daugiau TV3 žinių reportaže, nuo 22:30min.


 

2018 m. spalio 2 d.  
 
“Kodėl pilietis pranešęs apie e-sveikatos spragą sulaukė bylos?”

POLA prezidentas Š. Narbutas kartu su Transparency International Lietuvos skyriaus vadovu Sergejumi Muravjovu, Aurimo Perednio vedamoje Žinių radijo laidoje “Dienos klausimas” apie e-sveikatos sistemos spragas.

 

2018 m. rugsėjo 24 d.  
 
Kova su prostatos vėžiu: didelį žingsnį žada genetinė diagnostika

POLA prezidento, Šarūno Narbuto komentaras: “Pinigų yra, specialistus turime puikius, trūksta žmonių sąmoningumo. Jau tiek metų veikia ankstyvosios prostatos vėžio diagnostikos programa, ji net paankstėja, jei vyras priklauso rizikos grupei.”

 

2018 m. rugsėjo 23 d.  
 
“Gydymas pagal individualius pacientų poreikius: realybė ar tik svajonė?”

POLA prezidentas Š. Narbutas tikina: „Biologinio vaisto keitimas turi būti pagrįstas medicininiais argumentais ir įvykti tik tuo atveju, jeigu yra gaunamas paciento sutikimas. Bendras gydytojo ir paciento sprendimų priėmimas yra neatsiejama efektyvaus gydymo dalis.“

 

2018 m. rugsėjo 20 d.  
 
“Gydytojo paskirtam vaistui neatnešus laukto poveikio, pacientai padaro vieną nekaltą klaidą”

Tarptautiniai pacientų aljansai, anot Š. Narbuto, išsako tvirtą poziciją, kad biologinio vaisto keitimas turi būti priimamas tiktai gydančio gydytojo sprendimu, pagrįstu medicininiais argumentais, ir gavus paciento sutikimą.

„Paciento balsas turėtų būti pagrindinis visų diskusijų metu apie gydymo pradžią ar pakeitimą, ir bendras sprendimų priėmimas turėtų būti neatskiriama spendimo proceso dalis“, – sako POLA vadovas Š. Narbutas.

 

2018 m. rugsėjo 19 d.  
 
TV3 žinių reportažas iš konferencijos – “Racionalus vaistų vartojimas”

Konferenciją organizavo Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) kartu su LR Sveikatos apsaugos ministerija (SAM). 

Kaip teigia POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, pacientams vis dar trūksta informacijos apie racionalų vaistų vartojimą, vaistų kompensavimą ir priemokas. Tai ir paskatino į vieną vietą sukviesti įvairių sričių specialistus vaistų temą aptarti įvairiais aspektais.

 

2018 m. rugsėjo 14 d.  
 
“Prostatos vėžys: medikai kaltina pačius žmones”

POLA prezidentas, Šarūnas Narbutas: “Blogas Lietuvos vyrų požiūris – kol esu vyras, kol paeinu man gydytojų nereikia.”

 

2018 m. rugsėjo 14 d.  
 
TV3 žinios Rugsėjo 14 d.

POLA prezidento, Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadovo Šarūno Narbuto komentaras TV3 žinioms, apie vyrų prostatos vėžio tyrimus.

 

2018 m. rugsėjo 14 d.  
 
“Apie onkologinę ligą prabilęs Ž. Grigaitis Nacionalinio vėžio instituto sode sodino obelaites”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA prezidentas Šarūnas Narbutas priminė, kad Lietuvos vyrai gyvena trumpiausiai ES. Taip yra ir todėl, kad vėžys nustatomas per vėlai, kai padėti ligoniui būna sunku.

 

2018 m. rugsėjo 10 d.  
 
“Šarūnas Narbutas: „Nesu didelis draudimų šalininkas“”

POLA prezidentas, Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadovas Šarūnas Narbutas sako labiau pasisakąs už edukacines priemones, nei už draudimus ir ribojimus. 

 

2018 m. rugsėjo 6 d.  
 
“Vėžio pasiglemžtų žmonių artimieji prabilo, kas lengvino jų kančias”

 Anot Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) viceprezidento  Gedimino Žižio, 3-4 stadijos vėžiu sergantiems žmonėms kanabinoidinių vaistų poreikis yra tikrai didelis. Tad reikia visuomenės palaikymo, kad tokie preparatai būtų įteisinti.

 

2018 m. rugsėjo 6 d.  
 
“Mirė taip ir nesulaukę Seimo pažado palengvinti jų kančias”

Nors prieštaraujančių siūlymui įteisinti sunkių ligonių gydymą medicininėmis kanapėmis Seime nėra, dar praeitais metais palaikymo sulaukęs įstatymo svarstymas – neįvyko.

Per tą laiką, teigia Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys, mirė keli šimtai žmonių. Vaistai, anot jo, būtų prieš mirtį pagerinę pacientų gyvenimo kokybę.

 

2018 m. rugsėjo 5 d.  
 
“Greitai gali būti prieinama nereceptinė viagra: tikrieji Lietuvos vyrų erekcijos sutrikimų mąstai”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) viceprezidentas Gediminas Žižys: “Pagrindinė mūsų sveikatos priežiūros sistemos figūra yra šeimos gydytojas, būtent su juo visi susiduriame pirmiausiai. Vyrai turėtų nebijoti pasisakyti, bet jeigu nepasisako, tikrai bus daug naudos, jei šeimos gydytojas jau nuo 40 metų savo paciento pradės klausinėti, kaip jo reikalai su erekcija.”

 

2018 m. rugpjūčio 24 d.  
 
“POLA kortelės” projektas Jurbarke

POLA direktoriaus Virginijaus Šaulio vizitas Jurbarke.

 

2018 m. rugpjūčio 13 d.  
 
“Gavus atsakymą nusviro rankos: prašo pagalbos nusipelniusiai medikei”

Pasak POLA prezidento Š.Narbuto, įprastai pacientai į kitoje šalyje vykdomus klinikinius tyrimus įtraukiami tuomet, kai gydantis gydytojas aktyviai komunikuoja su klinikinio tyrimo pagrindiniu tyrėju (gydytoju kitoje ligoninėje), arba kai tuo užsiima vaisto gamintojas, kuris ir finansuoja klinikinį tyrimą.

 

2018 m. rugpjūčio 8 d.  
 
“Ar pakanka to, kad nevyriausybinės organizacijos užsiima visuomenei naudinga veikla?”

Ar nevyriausybinio sektoriaus organizacijos turi matuoti savo efektyvumą? Jei taip, tai kokie galimi matavimo būdai? Ar biudžeto dalis administravimui yra geriausias efektyvumo parodymas? Kodėl efektyvumą naudinga matuoti pačiai organizacijai? Ką tokie matavimai gali parodyti visuomenei?

POLA prezidento Šarūno Narbuto interviu Žinių radijo laidoje “Bendras reikalas”

 

2018 m. liepos 31 d.  
 
“Vaistai pigs iki sausio, o po to… brangs”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas: “Ge­rai tai, kad vi­suo­me­nė, ma­nau, po tru­pu­tį bai­gia iš­gy­ven­ti di­dži­ą­ją ne­pa­si­ten­ki­ni­mo ban­gą, kad pi­ges­ni vais­tai nė­ra efek­ty­vūs. Pa­vyz­džiui, lie­tu­viai per­ka tik pa­čius bran­giau­sius kar­dio­lo­gi­nius vais­tus, nors ki­to­se Eu­ro­pos ša­ly­se, kaip Šve­di­jo­je ar Ny­der­lan­duo­se, kur žmo­nių per­ka­mo­ji ga­lia di­des­nė, tie vais­tai ne­tu­ri pa­klau­sos, nes per­ka­mi pi­ges­ni.”…

 

 

2018 m. liepos 18 d.  
 
Sveikatos reforma pacientų akimis: ar teisingu keliu einama?

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas ir jo interviu radijo laidoje “Atviras pokalbis”.

 

2018 m. liepos 16 d.  
 
“CUKRUS ir onkologinės ligos – kas tarp jų bendro? Atsisakę angliavandenių užkirsite kelią vėžiui???”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktoriaus Virginijaus Šaulio interviu laidai “RYTAS SU LNK”

 

2018 m. liepos 11 d.  
 
“Suradęs būdą sustabdyti onkologinę ligą negaili patarimų kitiems”

 Virginijus Šaulys prieš penkerius metus išgirdo negailestingą diagnozę: neoperuojamas kasos vėžys su metastazėmis kepenyse. Vyras patyrė baisų šoką, bet nepasidavė, ieškojo informacijos apie savo ligą ir stengėsi pats sau padėti.

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktoriaus Virginijaus Šaulio asmeninis interviu.

 

2018 m. liepos 11 d.  
 
“„Investuok Lietuvoje“ valdyboje daugumą sudarys prioritetinių sektorių profesionalai”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas tapo projekto “Investuok Lietuvoje” valdybos nariu.

 

2018 m. liepos 4 d.  
 
Penkerius metus per Europą vilnijanti priešvėžinė iniciatyva „Ride4Women“ šįmet atrieda ir į Lietuvą: liepos 6-ąją kviečia susiburti Kaune. Susitikimo prie Kauno klinikų metu visi norintys turės galimybę išsamiau susipažinti su gimdos kaklelio vėžio prevencijos profilaktika. Renginio starto moderatorius – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorius Virginijus Šaulys.

 Į Kauną atrieda tarptautinė „Ride4Women“ iniciatyva: kviečia į kovą su gimdos kaklelio vėži

 

2018 m. birželio 29 d.  
 
“Užsimota iš esmės reformuoti sveikatos apsaugą: kas laukia pacientų ir gydytojų?”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas įsitikinęs, kad sveikatos reforma – labai reikalinga ir ji turėjo būti jau seniai įgyvendinta. 

 

2018 m. birželio 27 d.  
 
„Žmogiškasis faktorius yra lemiamas. Tačiau kuo mažesnė gydymo įstaiga, tuo svarbesni jai pinigai, nes darbo apimtys nedidelės. Tada atsiranda noras pasipinigauti kiekvienoje vietoje“, – įsitikinęs Š.Narbutas.

“Susirgai atostogų metu pajūryje? Važiuok namo, nes nemokamos gydytojo konsultacijos negausi”

 

 

2018 m. birželio 18 d.  
 
“A. Verygos užmojai tiesiog pribloškė: už visus spręs valstybė”

 

„Mes, pacientai, nesame daiktai, mūsų negalima imti ir perkelti, uždrausti. Ir mes žmonės, ir su mumis reikia skaitytis. Gebėjimas leisti neleisti yra pats blogiausias dalykas, ką mes valstybėje turime – įvairūs suvaržymai ir šiuo atveju irgi priklauso tų kategorijų suvaržymui.- sako POLA viceprezidentas Gediminas Žižys. 

 

2018 m. birželio 13 d.  
 
Šarūnas Narbutas – teisininkas. Prieš 12 metų jis susirgo lėtine mieloleukemija (kraujo vėžiu), bet liga atsitraukė. Šiandien vyras daug dirba, kovoja už onkologinėmis ligomis sergančių žmonių teises. Jis – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas, Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadovas, kelių tarptautinių pacientų organizacijų valdybos narys. Šarūno interviu ne tik apie sunkią jį užklupusią ligą, bet ir apie tai, kad onkologinėmis ligomis susirgę žmonės turi žinoti savo teises ir dėl jų kovoti. 
 “Asmeninė patirtis paskatino kovoti už onkologinių pacientų teises”
Lrytas.lt

 

2018 m. birželio 13 d.  
 
“Pacientai sunerimę: užsimota išgyvendinti privačią mediciną ir paciento teisę rinktis?”

POLA prezidento Šarūno Narbuto teigimu, pertvarka neturi paliesti pacientų gydymo kokybės ir paslaugų prieinamumo, tačiau šiuo metu susidaro įspūdis, jog būtent dėl konkurencijos ribojimo bus prarasta kokybė bei ilgės eilės.

 

2018 m. birželio 6 d.  
 
Ko iš optimizuojamo gydymo įstaigų tinklo tikisi pacientai, L.S. kalbina Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA prezidentą Šarūną Narbutą. 

“Ligoninių tinklo optimizavimą perima Seimo Sveikatos reikalų komitetas”

 

2018 m. gegužės 25 d.  
 
 Kalbame apie tai, kaip numarinti vėžį badu. POLA direktorius Virginijus Šaulys LRT laidoje “Klauskite daktaro” dalinasi savo asmenine patirtimi ir įžvalgomis. 

 

 

2018 m. gegužės 25 d.  
 
 POLA prezidentas Šarūnas Narbutas: “Paciento saugumas ir kokybiška paslauga – pirmas atskaitos taškas mintims apie vadybą toliau. ”

“Jaunieji medikai sistemą gydys LEAN “vaistais”

 

2018 m. gegužės 25 d.  
 
Seimo Sveikatos reikalų komitetas, Sveikatos apsaugos ministerija ir asociacija ,,Sveikatos forumas“ konferencija – „Lietuvos sveikatos sistemos efektyvumas ir tvarumas“. 

 

2018 m. gegužės 21 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) kvietimu profesorius Robertas Thomas viešėjo NVI ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikose ir vedė seminarus medikams bei pacientams.

“Svarbu išlikti fiziškai aktyviam ir laikytis teisingos mitybos, sako onkologas prof. Robertas Thomas iš Didžiosios Britanijos, pristatantis klinikinį tyrimą, įrodantį polifenolių slopinamąjį poveikį vėžio progresavimui”

 

2018 m. gegužės 21 d.  
 
 POLA prezidentas Šarūnas Narbutas dalyvavo Jaunųjų gydytojų asociacija renginyje TransForm 4.0, kur kartu su sprendimų priėmėjais, jaunaisiais gydytojais ir kitais svečiais diskutavo apie efektyvių paslaugų teikimą pacientams.

 

 

2018 m. gegužės 11 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) narys, Birštone veikiantis onkologinių ligonių klubas „Viltis gyventi“ paminėjo savo veiklos 15 metų jubiliejų.

“Penkiolika metų su “Viltimi gyventi”

 

2018 m. gegužės 5 d.  
 
Su krūties vėžiu besigrumianti Virginija nori gyventi, o ne sirgti: atostogas Pietų Korėjoje įterpė tarp chemoterapijų.

 

 

2018 m. gegužės 2 d.  
 
LR Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai atkreipia dėmesį, kad tuo atveju, jei nebūtų įvesti griežtesni vaistų kainų reikalavimai, šiuo metu, tikėtina, jog paciento priemokos būtų augusios bent 6 procentais, nes panašus kainų augimas vykdavo visais ankstesniais metais. Tad įvedus tam tikras kainų lubas įvyko priešingai – priemokos sumažėjo net 18 procentų.

“Statistika rodo, kad vaistų kainos mažėja”

 

2018 m. gegužės 1 d.  
 
„Įtarus vėžį prasideda žiurkių lenktynės – žmogus suka galvą, kaip iki konsultacijos pas specialistą pasidaryti būtinus tyrimus. Tačiau to neturėtų būti, nes pačios gydymo įstaigos atsako už tai, kad pacientas būtų visapusiškai ištirtas“, – atkreipia dėmesį POLA prezidentas Šarūnas Narbutas.

“Sunkiems ligoniams – vis ilgesnės eilės prie tyrimų”

 

2018 m. balandžio 30 d.  
 
 Panevėžio r. Vadoklių bendruomenėje lankėsi POLA direktorius Virginijus Šaulys. Asociacijos direktorius apžvelgė POLA veiklos tikslus, dalinosi sukaupta patirtimi gydantis onkologinius susirgimus.

 

2018 m. balandžio 27 d.  
 
Antrą kartą į „Onkologų klubo“ apvalaus stalo diskusiją „Aktualūs onkologinių paslaugų optimizavimo klausimai“, inicijuojamą Pagalbos onkologiniams pacientams asociacijos, Lietuvos onkologų draugijos ir Nacionalinio vėžio instituto, susirinko įvairių gydymo įstaigų medikai, pacientų, Sveikatos apsaugos ministerijos ir Valstybinės ligonių kasos atstovai, žurnalistai.

“Apvalaus stalo diskusija svarbiais onkologiniams pacientams klausimais”

 

 

2018 m. balandžio 26d.  
 
“Kaune – susikalbėjimo laboratorija”

Diskusijos organizatorius Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas įsitikinęs, kad toks susitikimo formatas šiuo metu pats tinkamiausias: „Pamirštame pačius paprasčiausius dalykus – viskas prasideda nuo paciento apsilankymo pas gydytoją. Ieškodami atsakymo, kaip išguiti korupciją sistemoje, bandydami suprasti, iš kur kyla tas jausmas, kad gydytojui reikia „duoti“, neva tik tada jis tavimi deramai pasirūpins, supratome, jog būtina išklausyti abi puses.“

 

2018 m. balandžio 11-12 d.  
 
Diskusijos, LNK laidoje “Yra kaip yra”, onkologijos tema, dalyvauja POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, gerai žinomas Lietuvoje urologas Albertas Ulys ir kiti pašnekovai. 

11 d. Laidos vaizdo įrašas Apie gyvenimą išgirdus diagnozę – vėžys 

12 d. Laidos vaizdo įrašas –  Apie gyvenimą išgirdus diagnozę – vėžys

 

2018 m. balandžio 8d.  
 
Hospisams, kuriuose žmonės slaugomi iki mirties,- ne tik parama, bet ir pagaliai į ratus”

Lietuvos paliatyviosios medicinos draugijos prezidentas prof. Arvydas Šeškevičius apie hospisų būtinybę.

 

 

2018 m. kovo 30 d.  
 
POLA palaiko Jaunųjų gydytojų asociacijos (JGA) iniciatyvą atsisakyti užsispyrėliško gydymo, kai terapijos priemonių naudojimas nutraukiamas, nesant jokios vilties ligoniui pagyti, o dirbtinis gyvybės palaikymas tik pratęsia nepagydomai sergančiojo kančias. 

https://tvplay.tv3.lt/lietuva/932524/?autostart=true

 

2018 m. kovo 28 d.  
 
“Originalūs ir generiniai vaistai: ko iš tiesų bijoma ir kiek tos baimės pagrįstos?”

POLA viceprezidentas Gediminas Žižys: “Daugybė vaistų, kuriuos vartojame, ypač gulėdami ligoninėse, jau seniai yra tik generiniai. Ir dėl jų niekas nesiskundžia, nes už juos pacientas pats nemoka.”

 

2018 m. kovo 28 d.  
 
“Dovana jubiliejaus proga – krūties vėžys“

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) Klaipėdos regiono ambasadore, Jovita Samsonienė gali padrąsinti ne vieną savo likimo draugą.

 

2018 m. kovo 25 d.  
 
“Kuris vaistas geresnis: originalus ar jo kopija?“

Reportažas LNK žiniose. Žiūrėti nuo 19.30 min.

 

2018 m. kovo 21 d.  
 
“Sergantiems onkologinėmis ligomis – kitokie „vaistai“

POLA kortelės ambasadorė Klaipėdoje. 

 

2018 m. kovo 20 d.  
 
“Ar Lietuvos gydytojams trūksta bendravimo sugebėjimų?”

POLA prezidento Š. Narbuto teigia, kad pacientų ir medicinos specialistų santykis pastebimai pagerėtų sutvarkius gydymo įstaigų komunikaciją. Anot jo, 9 iš 10 nesutarimų tarp gydytojų ir pacientų kyla dėl nesusikalbėjimo arba komunikacijos trūkumo.

 

2018 m. kovo 19 d.  
 
Konferencija „Idėja Lietuvai: sveikatos priežiūra be korupcijos“

POLA prezidento Š. Narbuto pristatymas.

Žiūrėti nuo 1:33val.

 

2018 m. kovo 19 d.  
 
“A.Bilotaitė: vienas efektyviausių receptų sveikatos sistemai – nulinė tolerancija korupcijai”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas pastebėjo, kad šiam sveikatos sistemos skauduliui spręsti trūksta politinio palaikymo.

 

2018 m. kovo 18 d.  
 
Kai 2013 metais Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktoriui Virginijui Šauliui lyg perkūnas iš giedro dangaus trenkė žinia, kad jam IV st. vėžys, medikai prognozavo, kad jo gyvenimo styga nutrūks pakankamai greit. 

“Patirtis iš pirmų lūpų: su vėžiu galima kovoti ir maistu”

 

2018 m. vasario 28 d.  
 
“Nemokamai pasitikrinti dėl onkologinių ligų galėsite lengviau”

 

2018 m. vasario 11 d.  
TV8
Pasaulinės ligonių dienos proga – POLA net trijuose reportažuose “Sveikatos medyje”: (1) nuo vėžio prevencijos programų PASITIKRINK JEI MYLI; (2) Kembridžo profesoriaus Robert Thomas patarimų apie priešvėžinę mitybą; (3) iki padėkos Lietuvos onkologams, kurie tyliai ir nuosekliai daugeliui šeimų kasdien grąžina tikėjimą ir gyvenimą.

https://tvplay.tv3.lt/sveikatos-medis/916367/?autostart=true

 

2018 m. vasario 11 d.  
 
„Teisinėje valstybėje privalo būti interesų balansas: jei pacientas turi teisę, vadinasi, gydytojas ar sveikatos sistema turi pareigą. Ir atvirkščiai – jei gydytojas turi teisę, pacientas – pareigą. Bet apie šią sąveiką, mes beveik nekalbame“, – sako pacientų organizacijos POLA prezidentas Šarūnas Narbutas. 

Šarūnas Narbutas: „Teisės aktuose turime daug piktžolių”

 

2018 m. vasario 9 d.  
 
Šarūno Narbuto interviu apie paciento teises ir pareigas.

“Pacientu teisės ir pareigos”

 

2018 m. vasario 8 d.  
 
Pasak Š. Narbuto, impulsas siūlyti kyšį atsiranda dėl žmogaus mentaliteto. Kita svarbi priežastis – nesupratimas, kad už sveikatos paslaugas žmonės ir taip kiekvieną mėnesį sumoka 9 procentus savo gaunamų pajamų. 

“Problema išlieka milžiniška: nustatė, kiek lietuvių medikams duoda kyšį”

 

2018 m. vasario 5 d.  
 
Virginijus Šaulys dalinasi mintimis kovojant su klastinga liga. 

“Diagnozė – IV vėžio stadija su metastazėmis: drąsus vyras papasakojo, kaip reikia spėti išgyti iki mirties “

 

2018 m. vasario 5 d.  
 
Vasarį minint Pasaulinę kovos su vėžiu dieną visuomenei pristatyti socialinio projekto „Kylame į kovą su vėžiu“ rezultatai.

“Vis daugiau žmonių pasinaudoja galimybe nemokamai pasitikrinti sveikatą”

 

2018 m. vasario 4 d.  
 
 POLA prezidento Šarūno Narbuto interviu LRT RADIJO laidai “Ryto garsai” apie tai  kodėl onkologinė liga – visos šeimos rūpestis, ir kodėl taip svarbu pastebėti ligą vos bekeliančią galvą. 

 

2018 m. vasario 2 d.  
 
“A. Veryga pasakė, kodėl kova su vėžiu Lietuvoje kainuoja septynis kart daugiau” 

 

2018 m. vasario 2 d.  
 
“Vis daugiau pacientų pasinaudoja galimybe nemokamai pasitikrinti sveikatą” 

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidento Šarūno Narbuto komentaras.

2018 m. vasario 2 d.  
 
“Vėžio pacientai „jaunėja“ ir jų daugėja: esminis patarimas, kaip to išvengti”

 

POLA prezidentas Šarūnas Narbutas. „Atrodytų, šiandien jau galime džiaugtis – bendromis pastangomis, nes per metus pasiekėme, kad daugiau kaip 80 procentų į tikslinę grupę patenkančių gyventojų sužinojo apie galimybę nemokamai dalyvauti prevencinėse programose, o maždaug kas ketvirtas šalies gyventojas jose dalyvavo.”

 

 

2018 m. vasario 2 d.  
 
Spaudos konferencija, skirta paminėta Pasaulinei kovos su vėžiu dienai

Video įrašas apie prieš metus POLA pradėtą iniciatyvą, įrodančią kaip šauniai valstybėsNVO ir verslo organizacijos gali susivienyti ir bendrai veikti išsaugant gyvybes Lietuvai. 

 

2018 m. vasario 1 d.  
 
“Lenktynės su mirtimi – kai diagnozė tampa naujo gyvenimo pradžia” 

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos direktoriaus Virginijaus Šaulio asmeninis interviu internetiniam dienraščiui – bernardinai.lt

2018 m. sausio 31 d.  
 
“Nemokama sveikatos apsauga atveria pinigines”

POLA prezidentas  Šarūnas Narbutas. “Didelės eilės gydymo įstaigose – tėra vizija. Realiai vietų pas gydytojus yra, tačiau jos tarsi „užšaldomos“.

 

 

2018 m. sausio 31 d.  
 
“Specialistai teigia: vėžys nėra nuostprendis, su juo galima kovoti”

Išgirdus sunkios ligos diagnozę, tampa neramu. Dar neramiau, jei ta liga – vėžys.

Virginijaus Šaulio interviu.

 

2018 m. sausio 25 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras apie Kauno klinikų koordinavimo centrą

 “Kauno klinikos tapo koordinavimo centru”

 

2018 m. sausio 23 d.  
 
POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, kalbėdamas apie Vidurio ir Vakarų regiono atrankinės patikros dėl onkologinių ligų programų koordinavimo centro reikšmę, džiaugiasi, kad dešimtmetį brendusios iniciatyvos onkologijos srityje įgauna pagreitį.

“Gerės prieinamumas nemokamai pasitikrinti dėl onkologinių ligų”

 

2018 m. sausio 20 d.  
 
POLA viceprezidentas Gediminas Žižys LRT laidoje “Teisė žinoti”.

Diskusijos tema – urologinės vyrų problemos.

 

2018 m. sausio 19d.  
 
DELFI TV Gyvai: apie erekcijos sutrikimus

Laidoje dalyvavo POLA viceprezidentas Gediminas Žižys ir Seimo narys Mykolas Majauskas. Laidoje kalbėta apie PROBLEMĄ, kuri Lietuvoje sieja daugiau nei 100 tūkstančių vyrų, bet apie ją garsiai nekalbama, mažai žinoma ir dažnai gėdijamasi. Erekcijos sutrikimų turi 1 iš 10 vyrų, o daugelis jų nežino, kad tai tik kitos, sunkesnės ligos simptomas.

2018 m. sausio 18 d.  
 
“15min studijoje – pokalbis apie vyrų erekcijos sutrikimų paplitimo mastus”

Lietuvoje daugiau nei 100 tūkstančių vyrų sieja viena bendra problema. Apie ją garsiai nekalbama, mažai žinoma ir dažnai gėdijamasi. Erekcijos sutrikimų turi 1 iš 10 vyrų, o daugelis jų nežino, kad tai tik kitos, sunkesnės ligos simptomas. Kaip įmanoma jiems padėti, jeigu jie patys mieliau renkasi tylą? Pokalbis su Gediminu Žižiu.

2018 m. sausio 17 d.  
 
“Slaugos fakultetas atšventė jubiliejų”

Iškilmingame minėjime, pirmuosius fakulteto žingsnius pristatė tuometis ir ilgametis (1992 – 2007) fakulteto dekanas, Bioetikos centro garbės narys, paliatyviosios medicinos pradininkas Lietuvoje, POLA valdybos narys prof. Arvydas Šeškevičius.

 

2018 m. sausio 17 d.  
 
„Žinių radijo“ laidoje „Atviras pokalbis“ vyko diskusija dėl Nacionalinio vėžio instituto pavaldymo.

Laidoje dalyvavo POLA prezidentas Šarūnas Narbutas, Nacionalinio vėžio instituto direktorius Feliksas Jankevičius, Sveikatos apsaugos viceministrė Gintarė Šakalytė ir Froceth vadovė ir bendra įkūrėja Agnė Vaitkevičienė. 

  

2018 m. sausio 11  d.  
 
“Rezidentai papasakojo, kodėl medikai taip ilgai tylėjo”

Šarūnas Narbutas, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas, tvirtina, kad pacientams rezidentai yra vieni mylimiausių gydytojų.
 

„Jaunieji gydytojai labiausiai moka bendrauti ir paaiškinti, jie anksčiausiai keliasi ir vėliausiai išeina, tai yra idealus gydytojas, kokį tu nori turėti“, – pastebi Š. Narbutas.

 

 

2018 m. sausio 9 d.  
 
“Šarūnas Narbutas – President, Lithuanian Cancer Patients’ Coalition (POLA)”

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas  savo interviu pasakoja apie tai koks svarbus pacientų vaidmuo formuojant Lietuvos sveikatos priežiūros sistemą ir  kaip svarbu turėti bendrą požiūrį  diskutuojant su sveikatos priežiūros specialistais.

 

 

2018 m. sausio 6 d.  
 
LRT laida „Teisė žinoti“

Pokalbis su Jaunųjų gydytojų asociacijos prezidentu Martynu Gedminu, Santaros klinikų rezidente Urte Builyte ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentu Šarūnu Narbutu- apie jaunųjų gydytojų atlyginimus, sveikatos apsaugos sistemos aktualijas ir efektyvumą.

 

 

2017 m.

2017 m. gruodžio 29 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidentas Šarūnas Narbutas: “Kalbant apie gyvenimo pabaigos klausimus, iki šiol nežinome, kaip šia tema komunikuoti, o užsienyje šie klausimai yra keliami dar iki pilnametystės.”

“Ori mirtis ar užsispyrėliškas gydymas?”

 

 

2017 m. gruodžio 16 d.  
 
TV3 žinių reportažas apie Jaunųjų gydytojų asociacijos ir POLA iniciatyvą keisti dabar Lietuvoje galiojančią teisinę bazę, nustatančią būtinybę visais atvejais vykdyti gaivinimą ir tęsti gydymą, tuo metu, kai yra būklės ir situacijos, kai toks elgesys tik prailgina mirštančiojo kančią.

(Žiūrėti nuo 24 min.)

 

2017 m. gruodžio 16 d.  
 
Ištrauka iš LRT radijo laidos “Ryto garsai”, kurioje POLA prezidentas Šarūnas Narbutas ir Jaunųjų gydytojų asociacijos valdybos narys Aurimas Pečkauskas kalbėjo apie iššūkius sprendžiant gyvenimo pabaigos klausimus sveikatos priežiūroje.

 

2017 m. gruodžio 15 d.  
 
 POLA organizuota konferencija LR Seime

 „Iššūkiai sprendžiant gyvenimo pabaigos klausimus sveikatos priežiūroje“

Seimas

 

2017 m. gruodžio 14 d.  
 
POLA prezidentas Šarūnas Narbutas apie planuojamą NVI sujungimą su Santaros klinikomis.

“Naujas A. Verygos planas sukėlė šoką ir pacientams, ir medikams: bus gėda prieš Europą”

 

2017 m. gruodžio 7 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos  (POLA) viceprezidentas Gediminas Žižys ne vienerius metus girdi siūlymus reformuoti Nacionalinį vėžio institutą ir neslepia nusivylimo…

“Vėžio pakirstiems ligoniams – nemalonios žinios iš didžiausio gydymo centro”

Lrytas.lt

 

2017 m. lapkričio 21 d.  
 
POLA organizacijos prezidento Š. Narbuto interviu radijo žinių laidoje, tema –

“Ar pavyks opozicijos inicijuojama interpeliacija A. Verygai?”

(Žiūrėti nuo 50:50 min.)

 

 

2017 m. lapkričio 19 d.  
 
POLA direktorius Virginijus Šaulys laidoje “Sveikatos medis” 

(Žiūrėti nuo 19:10 min.)

 

2017 m. lapkričio 10 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto idėja Lietuvai sveikatos apsaugos srityje – “Kad sveikas pasirinkimas turi tapti paprastu pasirinkimu, t.y. ekologiški maisto produktai ir galimybė sportuoti neturi būti prabangos prekė / paslauga.”

 

2017 m. lapkričio 7 d.  
 
Šarūnas Narbutas: “Norėtųsi, kad tai nebūtų paklodės tampymas, o konstruktyvus dialogas, kuriame galėtų dalyvauti ir pacientų organizacijos”.

 

“Neapsikentę melu medikai parodė, kiek išties uždirba”

 

 

2017 m. lapkričio 1 d.  
 
Medicinos profesorių ir pacientų tandemas, kviečiantis Jus nepamiršti pasirūpinti savo sveikata!

(Žiūrėkite nuo 7:40 min.)

 

2017 m. spalio 31 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto diskusija Žinių radijo laidoje apie eiles gydymo įstaigose. 

“Kaip išspręsti eilių pas gydytojus problemą?”

 

2017 m. spalio 30 d.  
 
 POLA viceprezidento G. Žižio komentaras – “Netradicinės medicinos specialistai dar neapsiplunksnavę?”

 

2017 m. spalio 21 d.  
 
 Gediminas Žižys straipsnyje –

“Siūlo įrašinėti paciento ir gydytojo pokalbius: vienu šūviu – du zuikiai.”

 

2017 m. spalio 19 d.  
 
Vaizdo įrašas iš Sveikatos reikalų komiteto spaudos konferencijos – 

 „Kaip pagerinti komunikaciją tarp gydytojo ir paciento?“

Seimas

 

2017 m. spalio 18 d.  
 
“Hospisai Europoje ir Lietuvoje: situacija ir perspektyvos”

 

2017 m. spalio 17 d.  
 
„Kaip pagerinti komunikaciją tarp gydytojo ir paciento?“ Seimas

 

2017 m. spalio 12 d.  
 
Šarūnas Narbutas: “Dabar ligoniai gydomi vaistais, – žmonės, kurie anksčiau balansuodavo ties gyvenimo ir mirties riba, džiaugiasi gyvenimu, dirba ir net gimdo vaikus.”

“Naujos technologijos pažadėjo gyvenimą”

 

 

2017 m. spalio 4 d.  
 
Ar reikia ir kodėl legalizuoti kanapių preparatus medicininiams tikslams?

Diskusija LRT radijo Aktualijų studijoje.

LRT radijas

 

2017 m. spalio 3 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos prezidento Šarūno Narbuto interviu: “Pacientų eilės. Ar pavyks jas sumažinti?”

 

2017 m. spalio 2 d.  
 
POLA viceprezidentas Gediminas Žižys baiminasi, kad svarstymas dėl kanapių pripažinimo ir įteisinimo Lietuvoje užsitęs. 

“R. Karbauskis pasisakė dėl kanapių: šį klausimą mes išspręsim”

 

2017 m. rugsėjo 29 d.  
 
Gediminas Žižys spaudos konferencijoje dėl vaistinių kanapių įteisinimo Lietuvoje. 

 

2017 m. rugsėjo 29 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos viceprezidentas Gediminas Žižys dalyvavo spaudos konferencijoje dėl medicininių kanapių įteisinimo. Lrytas.lt

 

2017 m. rugsėjo 28 d.  
 
POLA viceprezidento Gedimino Žižio komentaras dėl Nacionalinės sveikatos tarybos veiklos.

 

2017 m. rugsėjo 26 d.  
 
Pasak Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidento Šarūno Narbuto, pastebimas ryškus proveržis krūties, prostatos, storosios žarnos vėžio gydyme, o viena prioritetiniu sričių reikėtų laikyti melanomos bei plaučių vėžio gydymą.

“Gydant vėžį veiksmingiausias – dviejų vaistų derinys, Lietuvoje kompensuojamas tik vienas jų”

 

2017 m. rugsėjo 21 d.  
 
Šarūno Narbuto komentaras apie diskusiją – 

Koks inovatyvaus gydymo prieinamumas onkologijos srityje? Kokios gydymo tendencijos ir rezultatai? Su kokiais iššūkiais susiduria sergantieji mūsų šalyje? 

 

2017 m. rugsėjo 18 d.  
 
 Žinių radijo laidoje kalbėjo Šarūnas Narbutas – “Kodėl dalis vaistų gerokai pigesni Lenkijoje?”

 

2017 m. rugsėjo 14 d.  
 
Nepriklausomi ekspertai, gydytojai, pacientų atstovai  pateikė LR Sveikatos apsaugos ministerijos veiklos per pastaruosius metus vertinimus.

 

2017 m. rugsėjo 14 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras  straipsnyje – 

“Įvardijo A.Verygos nuveiktus gerus ir blogus darbus: “neveiklumu ir mažomis ambicijomis neapkaltinsi.”

 

2017 m. rugsėjo 14 d.  
 
Šarūno Narbuto komentaras straipsnyje –

“Kritiškai įvertino SAM darbą: „Lietuvoje ir arklys yra laikomas karve“

Lrytas.lt

 

2017 m. rugsėjo 14 d.  
 
“Esama ir problemų, kurios velkasi jau dešimtis metų. Puikus to pavyzdys – negebėjimas pasisavinti ES investicinių lėšų.”,- spaudos konferencijoje kalbėjo Šarūnas Narbutas. 

“Atvirai įvardijo A. Verygos piktžaizdes – norime daug, skaniai, bet pigiai”

 

 

2017 m. rugpjūčio 31 d.  
 
 Vilniuje keturias dienas tęsėsi „Youth Cancer Europe“ (YCE) ir Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) suorganizuota Europos jaunimo, įveikusio vėžį, II metinė asamblėja.

“Jaunimas siekia „pralaužti ledus“ onkologijos srityje”

 

 

2017 m. rugpjūčio 29 d.  
 
“Šarūnas Narbutas: mes vis dar gyvename lyg ne ES, lyg ne tuos pačius dokumentus skaitydami”

 

2017 m. rugpjūčio 24 d.  
 
Permainos Lietuvos medicinoje: kur jos? Ko nori ir negauna ligoniai, kaip sistemą vertina ir ką siūlo Lietuvoje norintys dirbti jauni medikai? LRT radijas

 

2017 m. rugpjūčio 17 d.  
 
“Ar sveikatos apsauga prieinama visiems?”

Žinių radijo laidoje dalyvauja Seimo Sveikatos apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Remigijus Žemaitaitis, Vilniaus miesto klinikinės ligoninės direktoriaus pavaduotojas Eduardas Pabarčius, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidentas Šarūnas Narbutas.

 

2017 m. rugpjūčio 11 d.  
 
 “E. sveikatos aktualijas Ligonių kasa aptarė su Jaunųjų gydytojų asociacija”

 

2017 m. rugpjūčio 3 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras dėl lengvatinio PVM tarifo taikymo receptiniams nekompensuojamiems vaistams.

” A. Veryga pritaria lengvatiniam PVM tarifui receptiniams nekompensuojamiems vaistams”

 

2017 m. liepos 23 d.  
 
 Šarūnas Narbutas: “Vieno žmogaus gyvenimo kova už gyvybę – IKONA TV”

2017 m. liepos 21 d.  
 
 POLA prezidentas Šarūnas Narbutas pabrėžia, kad maisto papildai negydo, dėl jų greičiau nepasveikstama.

“Labai pelningas verslo planas, kurio dalis esate ir jūs: antkainiai siekia šimtus procentų”

 

2017 m. liepos 21 d.  
 
“Ligonių kasa aktualius gydymo klausimus aptarė su Lietuvos pacientų forumo atstovais.”

2017 m. liepos 19 d.  
 
Šarūno Narbuto interviu – “Valstybės veidmainystė – pagalbos ranką ištiesia, kai jos nebereikia.”

“Skandalinga situacija: 4-os stadijos vėžiu serganti moteris pagalbos iš valstybės sulauks, kai beliks surašyti testamentą”

 

2017 m. liepos 18 d.  
 
 POLA prezidentas žinių radijo laidoje –

“Ar nuo kitų metų trumpės eilės gydymo įstaigose?”

 

2017 m. liepos 2 d.  
 
Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) prezidento, Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadovo Šarūno Narbuto interviu apie pacientų teisės į efektyvų gydymą. delfi-main

 

2017 m. birželio 22 d.  
 
 POLA prezidentas Š. Narbutas žinių radijuje –

“Ar kompensuojamuosius vaistus bus galima įsigyti pigiau?”

 

 

2017 m. birželio 15 d.  
 
“Specialistai griebiasi už galvos dėl pacientų patiklumo: išmokite saugų vaistą atskirti nuo nesaugaus” 15min_logo_1

 

2017 m. birželio 19 d.  
 
POLA narys VšĮ Inkocentras jungiasi prie tarptautinės iniciatyvos ir jau septintus metus Lietuvoje mini Inkontinencijos (šlapimo nelaikymo) savaitę.  BNS

 

2017 m. birželio 14 d.  
 
POLA atgarsis tarptautinėje žiniasklaidoje: “Tessa Richards: Better together in Central and Eastern Europe” logo-widget

 

2017 m. birželio 8 d.  
 
POLA viceprezidento Gedimino Žižio interviu LRT informaciniai laidai Panorama:  “Eilės pas specialistus onkologiniams ligoniams vis dar trumpina kyšiai?” LRT_262x262

 

2017 m. birželio 7 d.  
 
POLA prezidentas Šarūnas Narbutas išrinktas Visuomenės sveikatos stiprinimo fondo vadovu.

 

2017 m. birželio 6 d.  
 
POLA prezidento interviu: “Paradoksas: lietuviai renkasi brangesnius vaistus nei vakariečiai” 15min_logo_1

 

Nuo gegužės 30 d.  
 
“Socialinė reklama vėžio prevencijai”

Pasitikrink dėl tų kuriuos myli – laiku atpažinta ir pradėta gydyti liga dovanoja pasveikimo džiaugsmą Jums ir Jūsų artimiesiems.

TV3,6,8,.lt

 

2017 m. gegužės 21 d.  
 
Kiekvienais metais pasaulyje skelbiama vis labiau bauginanti sergamumo vėžiu statistika. Specialistų tvirtinimu, daugiau nei pusės visų vėžio atvejų pavyktų išvengti vykdant nuoseklią ligos profilaktiką ar ankstyvą ir laiku taikomą diagnostiką.

“Pažaboti vėžį įmanoma, tereikia žinoti apie tai”

Lrytas.lt

 

2017 m. gegužės 14 d.  
 
Visa Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos POLA komanda kartu su asociacijos nariais dalyvavo ištvermės žygyje “Pėsčiomis pajūriu 2017” . Lrytas.lt

 

2017 m. gegužės 5 d.  
 
POLA prezidentas Šarūnas Narbutas LRT studijoje – “Mirk, nes neįperki vaistų” apie vaistus ir jų kainas.  LRT

 

2017 m. gegužės 4 d.  
 
Sergamumas storosios žarnos vėžiu Lietuvoje didėja, sako specialistai ir kviečia gyventojus nemokamai išsitirti. 

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA ir Valstybinė ligonių kasa inicijavo projektą “Kylame į kovą su vėžiu”.

delfi-main

2017 m. balandžio 25 d.  
 
“Kokie dabartinės vaistų kontrolės tvarkos minusai ir kodėl ją reikia keisti? Kada pacientai gali tikėtis pokyčių? “

 

2017 m. balandžio 25 d.  
 
POLA dar kartą ragina 50-69 metų amžiaus moteris aktyviau naudotis galimybe kas 2 metus nemokamai pasitikrinti dėl krūties vėžio.

“Dėl krūties vėžio tiriasi nepakankamai moterų”

delfi-main

 

2017 m. balandžio 5 d.  
 
“SMS žinutės kvies pasitikrinti: 1 iš 3 gali nesusirgti vėžiu” Alko-logo-m

 

2017 m. balandžio 5 d.  
 
Profesorius Robert J. Thomas Kauno klinikose:  “„Išgirdus vėžio diagnozę yra labai svarbu rinktis sveiką gyvenimo būdą, nes nuo to priklauso, kaip greitai vėžio ląstelės vystysis, ar liga progresuos, ar plis į kitus organus“, – tvirtino profesorius.  Kauno_diena

 

2017 m. balandžio 4 d.  
 
Profesorius Robert J. Thomas Lietuvoje:  “Privalote tai žinoti: vaistai nuo vėžio – daugelio lentynose” Lrytas.lt

 

2017 m. balandžio 4 d.  
 
POLA svečio Profesoriaus Robert J. Thomas interviu apie tai, jog pirmą sykį medicinos istorijoje įrodyta, jog keturių produktų derinys gali išgelbėti sergančius prostatos vėžiu. Daugybę klinikinių tyrimų atlikęs Kembridžo profesorius onkologinėmis ligomis sergantiems siūlo super maisto sąrašą.

“Skubi žinia: pirmą kartą įrodė keturių produktų poveikį, kovojant su vėžiu”

 

2017 m. balandžio 3 d.  
 
POLA kviečia pasinaudoti galimybe ir pasitikrinti pagal gimdos kaklelio, krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžio prevencijos programas. 

“1 iš 3 gali nesusirgti vėžiu”

 

delfi-main

 

2017 m. balandžio 3 d.  
 
POLA savanorė pasidalino savo išgyvenimu ir patirtimi:  “Gydytojai tik ramino ir piktinosi: vėžys buvo diagnozuotas vien moters atkaklumo dėka” 15min_logo_1

 

2017 m. kovo 25 d.  
 
“Rado būdą vaistų kainoms mažinti: prekiaus ne tik vaistinėse ir seks vaistininkus” delfi-main

 

2017 m. kovo 7 d.  
 
Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos nuomone, būtina dabar galiojančios paliatyvios pagalbos sistemos peržiūra ir nauji pažangūs sprendimai.

“A. Veryga: būtina paliatyvios pagalbos pertvarka”

delfi-main

 

2017 m. kovo 1 d.  
 
POLA viceprezidento G. Žižio komentaras: “Geros žinios vyrams – naujas metodas padės ankščiau aptikti “tylųjį žudiką” Gediminas delfi-main

 

2017 m. vasario 10 d.  
 
“POLA prezidentas: pacientų organizacijų bendradarbiavimas su ministerija ne visuomet vyko sklandžiai” Lsveikata

 

2017 m. vasario 2 d.  
 
Seimo Sveikatos reikalų komiteto spaudos konferencija “Kylame į kovą su vėžiu”, skirta Pasaulinei kovos su vėžiu dienai paminėti

 

Seimas

 

2017 m. vasario 2 d.  
 
“Į kovą su vėžiu vienijasi, nevyriausybinis ir verslo sektoriai” Vilniaus TLK

 

2017 m. vasario 2 d.  
 
Seime surengtoje spaudos konferencijoje pristatytas didelio masto socialinis projektas vėžio prevencijai.

 “Sugalvojo originalų būdą kaip kovoti su vėžiu”

delfi-main

 

2017 m. sausio 31 d.  
 
 Prie POLA organizacijos ir Valstybinės ligonių kasos (VLK) prie Sveikatos apsaugos ministerijos,  inicijuotos akcijos jungiasi ir verslas.

“Kovai su vėžiu vienijasi verslininkai, valdininkai ir viešasis sektorius”

delfi-main

2016 m.

2016 m. gruodžio 12 d.  
 
POLA viceprezidentas dalyvavo nacionalinėje konferencijoje Klaipėdos rajono savivaldybėje.

 “Nacionaline konferencija paminėtas Visuomenės sveikatos biuro 10 metų veiklos jubiliejus”

​​​

2016 m. gruodžio 8 d.  
 
POLA viceprezidento Gedimino Žižio komentaras – 

 “Pacientai ministrui turi ką pasakyti”

 

2016 m. lapkričio 11 d.  
 
  “Vėžio naikinimas šalčiu – valdininkų pelkėje”

 

2016 m. lapkričio 8 d.  
 
POLA – Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija organizuoja socialinę prevencinę vėžio akciją “Pasitikrink = Gyvenk!”

2016 m. birželio 7 d.  
 
POLA viceprezidento Gedimino Žižio komentaras – 

“Pasirūpinkite savo tėčiais ir priminkite pasitikrinti sveikatą”

 

2016 m. gegužės 19 d.  
 
Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys prašo pagalbos organizuojant akciją, kurios tikslas – surinkti lėšas mobiliai kraujo diagnostikos laboratorijai, kurioje būtų įrengta kraujo paėmimo vieta. 

“R. Karbauskis. Atviras laiškas prezidentei D. Grybauskaitei”

 

2016 m. gegužės 6 d.  
 
Šarūnas Narbutas: “Ryšys tarp kosmetikos ir onkologinių susirgimų”.

 

2016 m. kovo 31 d.  
 
POLA viceprezidento Gedimino Žižio komentaras publikacijoje – “Grumtynės dėl talonėlių – skaudulys vėžiu sergantiems vyrams”

 

2016 m. kovo 9 d.  
 
POLA viceprezidentas, Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos prezidentas Gediminas Žižys apie prostatos vėžio profilaktiką

“Klausk eksperto”

 

2016 m. vasario 22 d.  
 
Straipsnis apie POLA dalyvavimą parodoje “Sveikatos dienos 2016” 

“Daugėja žmonių, neabejingų sveikatai”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2016 m. vasario 12 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras publikacijoje –

 “Laukiantiems naujo gydymo metodo ministerija – tarsi klampi pelkė”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2016 m. vasario 4 d.  
 
POLA narė “Viva Femina” minėjo pasaulinę kovos prieš vėžį dieną.

“Onkologinėmis ligomis sergančios šilutiškės: nedejuojame, bendraujame ir keliaujame”

 

2016 m. vasario 4 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio interviu.

“Kovoje prieš vėžį kiekvienas galime daug”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2016 m. vasario 4 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio kalba spaudos konferencijoje skirtoje Pasaulinei kovos su vėžiu dienai paminėti.

“Kova su vėžiu – visų mūsų bendras reikalas”

Spalvotas_Seimo_logotipas_(650x504)_1

 

2016 m. vasario 4 d.  
 
Trys priežastys, kodėl Lietuvoje auga sergamumas vėžiu – dvi pasirenkame patys delfi-main

 

2015 m.

2015 m. gruodžio 16 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės komentaras – “Pakitimų nėra, bet primygtinai siūlo operuotis” Lrytas.lt

 

2015 m. gruodžio 5 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės komentaras – “Ką daryti, kad nepražiopsočiau ligos?” Lrytas.lt

 

2015 m. lapkričio 25 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės komentaras – “Ką daryti, jei gydymo galimybės išsemtos?” Lrytas.lt

 

2015 m. lapkričio 23 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės komentaras – “Ar chemoterapija galėjo būti parinkta netinkamai?” Lrytas.lt

 

2015 m. lapkričio 23 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės komentaras – “Kaip atsikratyti užpuolusios depresijos?” Lrytas.lt

 

 

2015 m. lapkričio 9 d.  
 
Seimo sveikatos reikalų komiteto pranešimas spaudai:

“Kaip pagerinti rezultatus onkologijoje?”

Spalvotas_Seimo_logotipas_(650x504)_1

 

2015 m. lapkričio 16 d.  
 
Naujieji onkologinėmis ligų vertinimo kriterijai objektyvesni ir aiškesni NDNT logo

 

2015 m. spalio 24 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės patarimai –

“Rado auglį, nervai nelaiko. Ką daryti?”

Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 17 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės patarimai –“Kaip mesti rūkyti, kol dar nesusirgau?” Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 16 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės komentaras – “Kodėl tik turtingieji turi teisę gyventi?” Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 16 d.  
 
POLA direktorės Kristinos Berulienės komentaras – “Kur galiu pabendrauti su panašaus likimo žmonėmis?” Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 14 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės patarimai – “Kaip atskiratyti baimės vėl susirgti?” Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 10 d.  
 
POLA valdybos narės Lauros Bratikaitės patarimai – “Psichologinės pagalbos nesulaukiu” Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 5 d.  
 
POLA nario “Hospice” direktorės Rūtos Gustainienės patarimai –  “Kaip užmiršti, kad sergi?” Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 3 d.  
 
POLA nario “Hospice” direktorės Rūtos Gustainienės patarimai – “Ką daryti, kad auglys neatsinaujintų?” Lrytas.lt

 

2015 m. spalio 1 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras.

“Kaip gauti POLA kortelę?”

Lrytas.lt

 

2015 m. rugsėjo 28 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras: Laikas kalbėti apie personalizuotą mediciną” Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2015 m. liepos 15 d.  
 
 POLA veiklos pristatymą Kėdainiuose. biuro logo jpg

 

2015 m. liepos 14 d.  
 
„Kviečiame prisijungti ir sergančiuosius, ir artimuosius. Galbūt kas nors galvoja, kad grupėje žmonės guosis, dejuos, verks… Taip tikrai nebus – čia dalinsimės savo išgyvenimais, patirtimi, padėsime vienas kitam eiti gijimo keliu“, – sakė Kristina Berulienė, Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacijos (POLA) direktorė.

“Kuriama savipagalbos grupė onkologiniams ligoniams”

Muge_logo_mazas

 

2015 m. liepos 9 d.  
 
POLA savanorės Kristinos Žiperkienės interviu. Onkologiniams ligoniams ties pagalbos rankas” Muge_logo_mazas

 

2015 m. birželio 30 d.  
 
POLA direktorės Kristinos Berulienės interviu.

“Nebijokime pasakyti vieni kitiems, kad mylime”

15min_logo_1

 

2015 m. birželio 11 d.  
 
  POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras apie šlapimo nelaikymą.

“Kas bendra tarp sergančiųjų Parkinsono, Alzheimerio ligomis ir prostatos vėžiu?”

vlmedicina

 

2015 m. gegužės 29 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras.

“Pacientų ašaros parlamentarų dar neįtikino”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2015 m. gegužės 25 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras publikacijoje – “Didžiojoje Britanijoje gydys saikingai. O Lietuvoje?” Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2015 m. gegužės 23 d.  
 
Alytuje startavo akcija “Ateik ir pasakyk vėžiui ne”. 

Šią akciją kartu su „Tėviškės namais“ Alytuje pirmą kartą surengė Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA)

“Alytiškiai vienijosi kovai prieš vėžį”

Alytus plius

 

2015 m. vasario 4 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio kalba, Pasaulinei kovos prieš vėžį dienai paminėti, surengtoje spaudos konferencijoje “Nelikime nuošalyje” Seime. Alkas logo

 

2014 m.

2014 m. gruodžio 19 d.  
 
„Uteniškiai prieš Šv. Kalėdas gali padėti sveikti vėžiu sergantiems vaikams“ udiena_logo

 

2014 m. gruodžio 15 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras.

“Organizacijoms trūksta kvalifikuotų vadovų”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. gruodžio 1 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras apie iniciatyvą – Ūsuotas-barzdotas lapkritis” vlmedicina

 

2014 m. lapkričio 25 d.  
 
Paremti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų palatų atnaujinimą – šis socialinės akcijos „Reikia draugų 2014“ tikslas suvienijo paramos ir labdaros fondą „Mamų unija“, prekybos tinklą „Maxima“ ir 12 lietuviškų produktų gamintojų.

„Mamų unija kviečia atnaujinti vėžiu sergančių vaikų palatas“

15min_logo_1

 

2014 m. lapkričio 20 d.  
 
 Su Ewingo sarkoma Kauno klinikose kovojančiai septyniolikmetei Kotrynai svetimam skausmui neabejingi žmonės jau paaukojo daugiau nei 45 tūkst. litų. Vienintelei Kotrynos vilčiai – pusės metų trukmės moderniam gydymui Izraelyje, kokio Lietuvoje suteikti būtų neįmanoma, reikia 103 tūkst. litų

“Kotrynai sužibo viltis: gydymui suaukota 45 tūkst. litų, bet dar trūksta antra tiek“

15min_logo_1

 

2014 m. lapkričio 18 d.  
 
 Septyniolikmetė Kotryna antrąkart grumiasi su sunkia liga. Mergina kenčia nežmoniškus skausmus. Skauda taip, kad sunku net kąsnį praryti. Kotryna sveria vos 41 kilogramą. Tačiau merginos akys dega viltimi: šiomis dienomis ją labiausiai palaiko Izraelio profesoriaus Shimono Slavino ištarti žodžiai: „Viską padarysiu, kad tave išgydyčiau.“ Tik kaip visada – tam reikia pinigų.

“Septyniolikmetė Kotryna: „Man kitos išeities nėra – arba Izraelis, arba mirtis”

15min_logo_1

 

2014 m. spalio 2 d.  
 
  Vilniaus Bernardinų bažnyčioje buvo aukojamos Mišios, po kurių organizuota paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ akcija „Iš širdies į širdį”.

“Ievutės gervelės ir Eglės fotografijos – priminti apie vėžiu sergančius vaikus”

bernardinai logo

 

2014 m. rugsėjo 22 d.  
 
Interviu su POLA prezidentu Šarūnu Narbutu.

 “Inovatyvūs vaistai – vis dar Lietuvos Achilo kulnas”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. rugsėjo 15 d.  
 
Interviu su POLA valdybos nariu Gediminu Žižiu.

“Gal jau užteks muštis dėl torto gabalo?”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. rugpjūčio 6 d.  
 
“Mamų unija: labdarai taip pat reikia inovacijų” kelkbures

 

2014 m. liepos 25 d.  
 
Lietuvos sergančiųjų prostatos vėžiu draugijos pirmininko Gedimino Žižio interviu.

“Priemokos už gydymą: apie lygius ir lygesnius”

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. birželio 17 d.  
 
 POLA prezidento Šarūno Narbuto ir POLA nario VšĮ “Inkocentras” vadovės Jurgitos Misevičienės komentarai – “Šlapimo nelaikymas – ne simptomas, o liga” Respublika

 

2014 m. birželio 17 d.  
 
POLA prezidento Šarūno Narbuto ir POLA nario VšĮ “Inkocentras” vadovės Jurgitos Misevičienės komentaras spaudos konferencijoje.

 “Liga, kurios gėdijimasi: su ja susiduria pusė Vilniaus arba visas Kaunas”

delfi-main

 

2014 m. birželio 16 d.  
 
“Šlapimo nelaikymas įkalina namuose. Ar tai normalu?”
vilniaus-diena-logo

 

2014 m. birželio 16 d.  
 
POLA konferencijoje.

 Paliatyvi slauga – orios kelionės bendražygė

logo

 

2014 m. birželio 12 d.  
 
“Kompensuojami vaistai: mažesnės priemokos ar galimybė rinktis?” Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. birželio 5 d.  
 
POLA pranešimai konferencijoje.

Paliatyvioji pagalba Lietuvoje: suprasti, atjausti, padėti

bernardinai logo

 

2014 m. gegužės 31 d.  
 
 POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras – “Vėžys kėsinasi į vyriškumą ir šeimos laimę” LZ_logo_2013

 

2014 m. gegužės 30 d.  
 
“Jau 15 metų gyvena ir su vėžiu: simptomų nepastebėjo trejus metus”
delfi-main

 

2014 m. gegužės 26 d.  
 
Artėjanti Tėvo diena Seime buvo paminėta renginiais, kuriais siekta atkreipti visuomenės ir specialistų dėmesį į kritinę, dažniausiai diagnozuojamos Lietuvos vyrų vėžio formos – prostatos vėžio – situaciją.

“Sergantys prostatos vėžiu miršta dėl “biurokratinio„  laiko tempimo”

15min_logo_1

 

2014 m. gegužės 23 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras LRT “Aktualijų studijoje” tema apie prostatos vėžį.
mediateka-logo

 

2014 m. gegužės 22 d.  
 
“Ar kandidatai į prezidento postą skiria pakankamai dėmesio pacientams ir sveikatos apsaugai?

POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras.

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. gegužės 15 d.  
 
Sveikatos programa: 100 puslapių makulatūros? Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. gegužės 14 d.  
 

 

 

Startuoja paramos ir labdaros fondo „Mamų unija“ inicijuota akcija „Palaikykime vėžiu sergančių vaikų mamas“, kurios tikslas – atkreipti dėmesį į sunkiai sergančių vaikų mamas .“Sveikti vėžiu sergantiems vaikams padės rūpinimasis jų mamomis”

 

 

15min_logo_1

 

2014 m. balandžio 25 d.  
 
“Mažiesiems pacientams sveikti padeda jų ugdymas“ Respublika

 

2014 m. balandžio 24 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras publikacijoje –“Pacientai turėtų būti atlaidesni”

 

Lietuvos sveikata_logo-2012

 

2014 m. balandžio 4 d.  
 
“Greitasis maistas ir socialinė atsakomybė: vėžiu sergančių vaikų šeimoms skirti Ronaldo McDonaldo namai Čikagoje atima žadą – kada tokius turėsime Lietuvoje?” 15min_logo_1

 

2014 m. vasario 18 d.  
 
POLA valdybos narės Eglės Mėlinauskienės komentaras publikacijoje.

 “Lietuvos rašytojai ir dailininkai susivienijo bendram tikslui – prisidėti prie onkologinėmis ligomis sergančių vaikų išgijimo”

15min_logo_1

 

2014 m. vasario 14 d.  
 
POLA valdybos nario Gedimino Žižio komentaras publikacijoje.

“Naujas prostatos vėžio nustatymo būdas padės veiksmingiau su kovoti su liga”

bernardinai logo

 

2014 m. vasario 8 d.  
 
POLA valdybos narės Laimos Bratikaitės interviu

„Traumos ir nelaimės persekioja neatsitiktinai“

phoca_thumb_l_img_0695

 

2014 m. vasario 4 d.  
 
Onkologiniai ligoniai kviečiami nemokamai dalyvauti kultūros renginiuose. Klaipėda

 

2014 m. vasario 4 d.  
 
 

Minint Tarptautinę kovos su vėžiu dieną pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija POLA ir Kultūros ministerija pristatė projektą “Kartu sveikti lengviau”.

“Sergantieji vėžiu atgaivą ras šalies kultūros įstaigose”

Respublika

 

2013 m.

2013 m. gruodžio 19 d.  
 
Šarūnas-Narbutas-Audriaus-Privedos-nuotr.

POLA (Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija) prezidentas, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros doktorantas Šarūnas Narbutas teigia, kad onkologinių ligų prevencijos ir gydymo situacija Lietuvoje lieka itin sudėtinga.

“Onkologijoje trūksta daug ko, bet labiausiai – rezultato.”

vlmedicina

 

2013 m. gruodžio 17 d.  
 
Sveikatos egzaminas Antrą kartą rengiamas Nacionalinis sveikatos egzaminas kviečia atidžiau pažvelgti į onkologinius susirgimus bei jų prevenciją.

“Dalyvauk Nacionaliniame sveikatos egzamine ir laimėk savaitgalį Druskininkuose!”

Lrytas.lt

 

2013 m. gruodžio 4 d.  
 
LBPOLA valdybos narės psichologės Lauros Braitikaitės straipsnis.
“Ką daryti jei išgirdote diagnozę – vėžys?”
Lrytas.lt

 

 

2013 m. lapkričio 15 d.  
 
narbutasPOLA prezidento Šarūno Narbuto komentaras.

Lietuvoje paicentai dažnai nežino savo teisių

bernardinai logo

 

2013 m. lapkričio 7 d.  
 
 Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija (POLA) pritaria Sveikatos apsaugos ministerijos siekiui atsisakyti neskaidrios ir diskriminacinės priemokų sistemos gydymo įstaigose.

POLA – prieš neskaidrią diskriminacinę priemokų sistemą”

vlmedicina

 

2013 m. rugsėjo 26 d.  
 
“Šie metai Lietuvos vaistų rinkoje – ypatingi. Čia vyksta svarbūs pokyčiai.”

Žinių radijo laidoje „Atviras pokalbis“ dalyvauja Šarūnas Narbutas.

20080309100902!Ziniu_radijas

 

2013 m. birželio 7 d.  
 
POLA valdybos nario prof. Arvydo Šeškevečiaus komentaras.

http://www.lsmuni.lt/media/dynamic/files/2091/2013_av23–8pslweb.pdf

ave-vita-strapsnis

 

2013 m. kovo 4 d.  
 
fqySocialinės kampanijos apibendrinimas.
“Istorijos apie vėžį įrodė – svetimo skausmo nebūna”
Lrytas.lt

 

2013 m. vasario 27 d.  
 
SN6Straipsnis apie POLĄ organizaciją
“Įveikę vėžį savo jėgas paskyrė kitų ligonių gerovei”
Lrytas.lt

 

2013 m. vasario 26 d.  
 
gydPOLA valdybos narės Juventos Saratavičienės straipsnis.
“Vėžys: tikėkime ne tik stebuklais, tikėkime gydytojais”
Lrytas.lt
 
 
 
2013 m. sausio 17 d.  
 
SN6POLA prezidento Šarūno Narbuto straipsnis.
“Lietuva praleidžia progą vėžiu sergančius žmones gydyti nemokamai”
Lrytas.lt
2013 m. sausio 7 d.  
 
fqydpwe6POLA valdybos narės Eglės Mėlinauskienės interviu.

“Vėžį įveikusi E. Mėlinauskienė išsivadavo iš prievolės dirbti dėl pinigų”

Lrytas.lt
 
 
 
2013 m. sausio 2 d.  
 
LBPOLA valdybos narės psichologės Lauros Bratikaitės – Čekanauskienės komentaras straipsnyje – “Baimė gali pribaigti ankščiau nei liga” Lrytas.lt