POLA kortelė – kad našta susidūrus su onkologine liga būtų mažesnė!

Kiekvienais metais Lietuvoje  vėžiu suserga daugiau nei 18 000 žmonių.  Šiuo metu Lietuvoje gyvena apie 100 000 žmonių, kurie šią ligą gydosi arba yra reguliariai tikrinami gydytojų dėl galimo ligos atsinaujinimo. Gydymas būna ilgas, sunkiai pakeliamas ir dažnai sukeliantis daugybę prastų ilgalaikių pasekmių, neretai tampama neįgaliu, sumažėja pajamos, daug išteklių reikia gydymuisi ir sveikatos atgavimui po gydymosi. Nors Lietuvoje medicininės paslaugos yra gana aukšto lygio, tačiau labai trūksta psichologinės, emocinės ir finansinės pagalbos.

Projekto tikslas – pagerinti onkologinių pacientų gyvenimo kokybę: sumažinti finansinę naštą, suteikti gerų emocijų ir pozityvumo, parodyti visuomenės solidarumą, paramą ir pagalbą, kad sergantieji vėžiu jaustųsi pilnaverčiais visuomenės nariais, nes kartu sveikti lengviau. Daugelis mokslinių tyrimų teigia, kad sergančiųjų psichologinę būseną ir emocinę savijautą labai pagerina meno terapija, lankymasis kultūros renginiuose, o geros emocijos ir pozityvios mintys padeda sveikti.

Vėžiu sergantiems žmonėms nemokamai išduodama POLA kortelė, kuri suteikia galimybę pasinaudoti nuolaidomis įvairioms prekėms ir paslaugoms, gauti kvietimus į POLA ir partnerių organizuojamus seminarus, mokymus ir renginius pacientams bei jų artimiesiems, taip pat kvietimus nemokamai apsilankyti kultūros renginiuose (spektakliuose, koncertuose, muziejuose).

Šiuo metu POLA yra pasirašiusi sutartis su  daugiau nei 90  verslo partnerių, kurie suteikia nuolaidas iki 75 proc., o keletas teikia paslaugas nemokamai. Taip pat POLA bendradarbiauja su 50 kultūros įstaigų (valstybinių ir privačių), kurios mūsų asociacijai atsižvelgdamos į savo galimybes suteikia tam tikrą skaičių nemokamų kvietimų dalyvauti jų organizuojamuose renginiuose.

Kortelę gali gauti bet kuris fizinis asmuo, kuriam yra diagnozuota onkologinė liga, susipažinęs su kortelės taisyklėmis ir užpildęs kortelės paraišką. Jei onkologinė liga diagnozuota nepilnamečiam asmeniui, POLA kortelė gali būti išduodama vienam iš jo tėvų / globėjų.

Išduodant kortelę prašoma onkologinę diagnozę įrodančio medicininio dokumento, kortelė yra vardinė su unikaliu numeriu, o paslaugų teikėjas turi teisę paprašyti asmens dokumento, todėl galime garantuoti, kad pagalba pasinaudos tik tie, kam ji yra skirta.

POLA kortelę galite gauti užsiregistravę internetu arba susisiekę su POLA kortelės ambasadoriais 18 Lietuvos miestų.

Pametus POLA kortelę, dublikatas išduodamas sumokėjus 3 Eur į POLA sąskaitą:

LT 63 7044 0600 0779 8055
Paskirtis: už POLA kortelės dublikatą
Pavedimo kopiją reikia turėti pildant naują POLA kortelės gavimo paraišką.

Iki šiol išdavėme virš 6000 POLA kortelių, o spektakliuose ir koncertuose vien 2016 m. jau apsilankė virš 5400 vėžio paliestų žmonių. Siekiame vystyti projektą, kad kiekvienas iš 18 000 naujų kasmet diagnozuojamų pacientų žinotų apie POLA kortelę ir naudotųsi jos paslaugomis – juk kartu sveikti lengviau!

POLA kartu su psichologais, visuomenės veikėjais, kultūros ir sporto atstovais vykdo psichologinės paramos akciją, kurios metu onkologinių ligų paliesti asmenys nemokamai lankosi šalies kultūrinėse ir sporto įstaigose ir organizuojamuose renginiuose: muziejuose, galerijose, teatruose, baseinuose, kino teatruose.

Onkopsichologų nuomone, meno terapija ir lankymasis kultūros renginiuose turėtų užimti reikšmingą vietą onkologinių pacientų gydymo procese. Todėl akcija „Kartu sveikti lengviau“ norime sudaryti kuo palankesnes sąlygas onkologiniams pacientams ( tam tikrais atvejais – ir jų artimiesiems) kultūros priemonių pagalba slopinti neigiamas emocijas, skatinti pozityvų mąstymą ir pagerinti onkologinėmis ligomis sergančių asmenų (ir jų artimųjų) gyvenimo kokybę.

Projektas grįstas savanorišku šalies kultūros ir sporto įstaigų bendradarbiavimu.
Akcijoje gali dalyvauti visi onkologinės ligos paliesti asmenys, turintys POLA kortelę.

Kviečiame verslo įmones bei kultūros įstaigas prisijungti prie POLA kortelės programos. Džiugu, kad vis daugiau verslininkų ir meno atstovų jaučia socialinę atsakomybę ir solidarizuojasi su onkologiniais pacientais.

Dėl bendradarbiavimo kviečiame kreiptis tel. 8 620 74646 аrba el. paštu kortele@pola.lt