Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija, siekdama įgyvendinti savo tikslus plėtoja projektinę veiklą.

Leidinių projektas

nauji leidiniai

Per trumpą asociacijos gyvavimo laikotarpį POLA inicijavo ir sėkmingai vykdo informacinės medžiagos vertimo ir gamybos projektą, kurį parėmė Didžiosios Britanijos ambasada, Vilniaus „Senamiesčio Rotary“ klubas, paramos ir labdaros fondas “Mamų unija”. Leidiniams „A parent’s guide to children’s cancer“ (“Vadovas onkologine liga sergančio vaiko tėvams”) ir „Understanding cancer of unknown primary“ (“Pažinkite vėžį be pirminio židinio”) išversti iš anglų kalbos buvo pasirašyta bendradarbiavimo sutartis su Jungtinės Karalystės organizacija Macmillan Cancer Support.

2014 m. birželį POLA ir Šiaurės Airijos nevyriausybinė organizacija “Cancer Choices” Šiaurės Airijos parlamente pristatė sėkmingo bendradarbiavimo rezultatus – 11 dvikalbių lankstinukų vėžio prevencijos tema, kurie buvo parengti “Cancer Research UK” leidinių pagrindu. Džiaugiamės galėdami bendradarbiauti su didžiausiomis Jungtinės Karalystės nevyriausybinėmis organizacijomis.

POLA šviečiamieji leidiniai visuomenei yra apie rizikos veiksnius, kurie ženkliai padidina tikimybę susirgti onkologinėmis ligomis bei apie dažniausių onkologinių ligų prevenciją. Informacinė medžiaga išdalinta POLA nariams bei Lietuvoje veikiantiems Vėžio informacijos centrams, kur ją nemokamai gali gauti visi onkologiniai ligoniai ir jų artimieji.

Jei manote, kad Lietuvoje trūksta informacijos prevencijos ar onkologinės ligos gydymo  temomis – parašykite mums. Dėkojame partneriams ir visiems prisidėjusiems prie aktualios ir kokybiškai atrinktos informacijos parengimo!
POLA kortelės projektas
Pola kortele_2013 09 23_1

POLA kortelės projekto metu sukūrėme bendrą POLA ir jos partnerių, t.y., paslaugų teikėjų ir prekių pardavėjų, su kuriais POLA yra pasirašiusi POLA kortelės naudotojų aptarnavimo sutartis, lojalumo ir nuolaidų programų kortelę. Ši kortelė suteikia onkologinių ligų paliestiems asmenims galimybę naudotis partnerių teikiamomis nuolaidomis, privilegijomis ir dalyvauti jų vykdomose lojalumo programose.

Projektui finansinę paramą ir palaikymą suteikė fondas “The Tiltas Trust”, “Novartis”, “Roche”, “Janssen”, “AbbVie”.

Apie kortelės suteikiamas galimybes ir kaip ją gauti, daugiau galite sužinoti čia.
Profesinės reabilitacijos projektas

Pagalbos onkologiniams ligoniams asociacija 2013 metų lapkričio 12 d. pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Vilniaus Žirmūnų darbo rinkos mokymų centro Druskininkų filialu, kurios pagrindu onkologiniams ligoniams, registruotiems darbo biržoje ir daugiau negu metus iki nustatyto asmens darbingumo lygio termino pabaigos yra likę ne mažiau kaip 180 kalendorinių dienų turintiems ne didesnį kaip 45% darbingumo lygį bus suteikta galimybė nemokamai dalyvauti profesinės reabilitacijos programoje.

Programa įgyvendinama Druskininkuose –  sveikatos šaltinių kurorte.

Programa apima nuo 40 iki 180 d.d. trukmės plataus profilio mokymus, kurių metu programos dalyviams užtikrinamas nemokamas apgyvendinimas Druskininkuose, maitinimas, pašalpa ir kompensuojamos kelionės išlaidos į namus iš mokymų ir iš mokymų į namus.

Mokymų programas rasite čia.

Dalyvavimo programoje sąlygas rasite čia.

 

Profesinės reabilitacijos nauda:

  • Įgyjama kvalifikacija;
  • Profesinės reabilitacijos pašalpa 720 Lt. Mokama asmenims,  kurie dalyvauja profesinės reabilitacijos programoje. Pašalpa yra mokama ne ilgiau kaip 180 kalendorinių dienų.
  • Jei profesinės reabilitacijos paslaugas teikianti įstaiga yra ne asmens gyvenamojoje vietovėje, kompensuojama asmeniui, dalyvavimo profesinės reabilitacijos programoje metu važinėjančiam į profesinės reabilitacijos paslaugas teikiančią įstaigą, nuvykimo ir grįžimo kelionės išlaidos.
  • Jei profesinės reabilitacijos paslaugas teikianti įstaiga yra ne asmens gyvenamojoje vietovėje, asmeniui teikiamos nemokamo apgyvendinimo paslaugos.
  • Teikiamos nemokamos maitinimo paslaugos.

 

logo

Daugiau informacijos apie programą galite gauti kreipiantis į  Druskininkų filialo vadybininką :
Vilniaus al. 30, LT-66119 Druskininkai
tel. +370 313 53882
mob. tel. +370 615  64115
el.p. druskininkai@vzdrmc.lt 

Mokymai ir konferencijos pacientams

10968310_611157935656446_6896411134460265037_n (1)Asociacija, siekdama onkologinius pacientus vienijančių pacientų draugijų narių ir jų savanorių gebėjimų tobulinimo, parengė  projektą  „POLA veiklos plėtra siekiant sustiprinti onkologinių pacientų draugijų narių gebėjimus“. Projektas vykdomas 2014-2015 m.

Projekto tikslas – pacientams suprantama kalba pateikti šviečiamojo pobūdžio informaciją, kuri didintų pacientų gebėjimus bendradarbiauti su medikais ir aktyviai dalyvauti savo ligos gydyme, žinoti ir apginti savo teises, tinkamai atstovauti pacientų interesus.

Pirmasis šio projekto renginys įvyko Kaune 2014 m. spalio 17-19 d. Per tris dienas sulaukėme 140 dalyvių. Plačiau apie projekto renginius Kaune galima rasti nuspaudus šią nuorodą. Akimirkas iš renginio rasite čia.

Antrasis renginys įvyko 2015 m. vasario 7 d. Šiauliuose, dalyvavo 120 asmenų. Daugiau informacijos rasite čia. Įamžintas renginio akimirkas galite rasti apsilankę mūsų Facebook paskyroje.

 1907943_611158075656432_4197383523101892276_n (1)

 

 

 

 

10313994_1385770715005820_3699859952745079825_n

 

Ateityje POLA sieks plėtoti esamų Vėžio informacijos ir paramos centrų veiklą ir prisidėti prie naujų paramos centrų Lietuvoje kūrimo, kuriuose visapusiška informacija ir pagalba bus suteikiama ir ligoniams, ir jų artimiesiems, ir įvairioms regionuose jais besirūpinančioms organizacijoms bei įstaigoms.

 

Visus pageidaujančius prisidėti prie POLA projektinių veiklų kviečiame susisiekti su POLA direktoriumi Virginijumi Šauliu.